"Банків немає. Банки відновити неможливо. Безпека не може бути забезпечена. Вимоги щодо протидії відмиванню грошей забезпечити неможливо. Тому є тільки одна схема. Як і зараз, –отримувати пенсію на картки, видані "Ощадбанком України", – розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, повідомляє "Радіо Свобода".

Читайте також: Терористи на Донбасі, "прикриваючись" обстрілами, підвищують ціни і грабують людей

Питання виплати пенсій жителям окупованого Донбасу пов’язане не тільки з банківською системою, а й зі сплатою податків.

Пенсійний фонд не просто наповнюється з повітря. Ви ж знаєте, що "віджали" підприємства, які до останнього моменту ще й платили податки... Підприємства, які там працювали, до останнього дня платили податки в бюджет України,
– зазначив міністр.

У період між першим та другим туром президентських виборів тоді ще кандидат на посаду глави держави Володимир Зеленський заявив, що Україна має почати серйозну інформаційну війну на окупованих територіях Донбасу. Зокрема – не просто простягнути руку жителям окупованих територій, а почати платити їм пенсії.

8 липня на саміті Україна-ЄС Зеленський запропонував продовжити з 60 днів до 1 року термін, протягом якого пенсіонери з окупованого Донбасу повинні виїхати з окупованої території для отримання української пенсії.