В офіційному повідомленні уряді Чорногорії йдеться про те, що для громадян, які прибувають з Білорусі та України, діє особливий порядок перетину кордону. Про це пише "Балканський оглядач".

Раніше Чорногорія спростила в'їзд для українських туристів: які умови

Відтепер українцям та білорусам дозволено в’їзд у Чорногорію без додаткових обмежень в зв'язку із епідемією COVID-19 лише в випадку організованого прибуття повітряним транспортом на умовах, передбачених Міністерством сталого розвитку та туризму,
– мовиться у повідомленні.

Що це означає

Так, для авіапасажирів, що мандрують рейсами з України та Білорусі негативних тестів на COVID-19 не вимагатимуть.

А ось мандрівникам, що прямують до Чорногорії наземним транспортом, потрібно мати негативний тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону.

Що цьому передувало

  • Чорногорія 8 липня спростила в'їзд для мандрівників з України, прибравши вимогу про наявність негативного тесту на коронавірус.
  • Напередодні відкриття кордонів для України Чорногорія додатково посилила карантин, обмеживши час роботи ресторанів та зачинивши дитсадки. В окремих муніципалітетах запровадили жорсткіші обмеження.
  • Українцям слід звернути увагу на те, що Чорногорія перебуває у "червоній" зоні країн, де спостерігається негативна динаміка поширення коронавірусу.
  • Відтак, громадяни України й іноземці, які повертаються або їдуть в Україну з Чорногорії, мають пройти обов’язкову 14-денну обсервацію або самоізоляцію.


Як безпечно подорожувати за кордон / Інфографіка 24 каналу