Експертне опитування провів 15-18 листопада 2017 року Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва". 62 експерти дали свою оцінку подіям на Майдані та їхнім наслідкам, а сайт "24" проілюстрував найважливіші тези.

Читайте також: День гідності та свободи: ТОП-5 фільмів про Євромайдан

Сьогодні експерти переважно характеризують Євромайдан як Революцію гідності – революцію за демократизацію та європейський вибір. Другим найбільш поширеним серед опитаних експертів визначенням подій Майдану є те, що це були масові протести і виступи проти скомпрометованої влади. Абсолютна більшість експертів чотири роки поспіль вважає, що Майдан переміг.

Євромайдан – це Революція гідності
Євромайдан – це революція за демократизацію та європейський вибір

Серед головних цілей Майдану, які були досягнуті, експерти назвали підписання Угоди про асоціацію з ЄС та отримання "безвізу", повалення влади Януковича та його соратників, початок реформування країни та успіхи в окремих реформах, а також активізацію громадянського суспільства і посилення впливу громадян на владу.

Чого досягнув Майдан
Чого досягнув Євромайдан

Пройдіть тест: Революція гідності: чи пам'ятаєте Ви, як усе починалось?

Водночас з часу Євромайдану українцям не вдалося побороти корупцію. Також, на думку експертів, поки що недосяжним в Україні є справедливий суд. Окрім того, система влади не була повністю "перезавантажена", винні у злочинах проти учасників Євромайдану не покарані, а олігархи досі опосердковано керують державою.

Які цілі Майдану не були досягнуті
Яких цілей Євромайдану українцям не вдалося досягнути

Серед найпозитивніших наслідків Євромайдану експерти виокремили євроінтеграцію та "безвіз" з Євросоюзом, активізацію громадянського суспільства та волонтерського руху, а також зміну влади внаслідок усунення режиму Віктора Януковича. Негативними наслідками Євромайдану, на думку опитаних експертів, є російська анексія Криму та окупація частини Донбасу, тривалий військовий конфлікт на Сході України, а також погіршення матеріального становища населення.

Головні наслідки Майдану
Найбільш негативним наслідком Майдану експерти назвали втрату територіальної цілісності України

У можливість "третього Майдану" найближчим часом експерти не вірять: 46 вважають, що це неможливо, і лише 12 висловилися, що черговий протест таки може статися. Основними причинами, які виведуть людей на Майдан, можуть бути:

- корумпованість влади та відсутність помітних результатів боротьби з корупцією;

- зубожіння населення;

- свавілля та відірваність від народу високопосадовців.

Чи можливий
"Третього Майдану" не буде, впевнені експерти

А як вважаєте Ви – чи переміг Євромайдан, чи досягнув своїх основних цілей? Висловлюйте свою думку в коментарях.