Так, усі тендери з ремонту доріг на Прикарпатті виграла фірма "ПБС". Про це свідчить розслідування "Наші гроші". Сукупна вартість тендерів становила 3,58 мільярда гривень. Проте 916 мільйонів гривень на ремонт виділили з COVID-фонду.

До теми Дороги, поліція та серіали: скільки і на що уже витратили з Фонду COVID-19

Яким чином фірма виграла усі тендери

"ПБС" конкурувала лише з представниками Національної асоціації шляховиків України. Зокрема, з "Автомагістраль-Юг" з орбіти бізнесмена Олександра Бойка та ТОВ "Ростдорбуд" з оточення мера Одеси Геннадія Труханова. Фірми торгувалися з конкурентом неохоче, тож середня знижка "ПБС" становила менше ніж 4%.

Попередні тендери "ПБС "розіграло з компаніями, які пов'язані з бізнесменом Араіка Амірханяна. Знижка компанії теж була несуттєвою – 5,5%.

Що відомо про "ПБС"

  • Фірму заснували ще у 2004 році в Івано-Франківську. Статутний капітал компанії становить 6,2 мільйона гривень. Станом на листопад 2020 року "ПБС"– 2 у рейтингу підрядників "Укравтодору"
  • Засновниця фірми Іванна Непик раніше працювала на курорті "Буковель" Коломойського, коли директором був Олександр Шевченко. До слова, Шевченко ж брав участь у виборах до Івано-Франківської обласної ради від партії "За майбутнє" бізнес-партнера Коломойського Ігоря Палиці.
  • За інформацією розслідувачів, майже щодня Шевченко публікує у фейсбуці пости з фотографіями дорожніх підрядів "ПБС", де зауважує, що його "команда розпочала роботу".

Читайте також Назва COVID-фонд виникла помилково, – Укравтодор

Розтрати коронавірусного фонду: що відомо

  • Фонд боротьби з COVID-19 створили для додаткових видатків на охорону здоров'я, пов'язаних з пандемією.
  • Станом на жовтень з фонду витратили понад 34 мільярди гривень з 66. Однак з цієї суми лише 5,8 мільярда витратили на сферу охорони здоров'я.
  • Зокрема, 16 мільярдів витратили на будівництво і ремонт доріг, 9 – на соціальний захист, 2 – на забезпечення правопорядку, 6 – на культуру.
  • До речі, через те, що гроші з фонду витрачають не за призначенням, президента Володимира Зеленського неодноразово критикували політичні опоненти.
  • Глава НБУ Кирило Шевченко наголошував, що розтрати грошей із фонду є дискусійним питанням у відносинах з МВФ.