Начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня капітан першого рангу Наталія Гуменюк 13 лютого розповіла в ефірі телемарафону, що змінить зброя дальністю 150 – 180 кілометрів. Зокрема, речниця запевнила, що Україна вже готується до цього.

Читайте також Смертельний звір: все, що відомо про танки Leopard і чому саме вони потрібні Україні

Що змінить далекобійна зброя у Чорному морі

Наталія Гуменюк пояснила, що Україна відпрацьовує запобіжні заходи, які ворог намагається розвивати у цьому напрямку. Зокрема, за минулу добу наша авіація пошкодила декілька об'єктів протиповітряної оборони росіян на Правобережжі. Адже окупанти також готуються до того, що у нас буде потужна далекобійна зброя.

Окрім того, ми говоримо про дальність, яку буде дозволяти (зброя – 24 Канал) – 150 – 180 кілометрів. Це якраз та відстань, на якій зараз переховується корабельне угруповання ворога,
– заявила Наталія Гуменюк.

Начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня також розповіла, що не тільки на цю зброю робиться ставка. Адже:

  • ЗСУ відстежують маневри ворога;
  • розуміють, що росіяни переміщуються все тісніше до російського узбережжя Чорного моря.

За словами Наталії Гуменюк, такі дії ворога свідчать про те, що окупанти усвідомлюють – не тільки така далекобійна зброя, а й багато іншої нової зброї дуже скоро застосують проти них.

Далекобійна зброя для ЗСУ: коротко

  • Володимир Зеленський після візиту у Велику Британію заявив, що Україна наблизилась до рішення про далекобійну зброю. Президент України заявив, що не розповість подробиць, щоб Росія перебувала у невідомості.
  • Згодом радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що Україна отримає у 2023 році та авіацію, і далекобійну артилерію.
  • Варто зауважити, що крилаті бомби GLSDB від США, які увійшли у новий пакет військової допомоги Україні, дозволять українським військовим діставати окупантів на відстані у 150 кілометрів.
  • Проте Михайло Подоляк заявив, що нам потрібна зброя, для ураження цілей на відстані 200, 300 і більше кілометрів та авіація. Саме тому зараз тривають активні переговори щодо цього.