Про це 24 Каналу розповів дипломат, ексміністр закордонних справ Павло Клімкін, зауваживши, що від Шольца не прозвучало категоричне "ні". Він і на Мюнхенській безпековій конференції натякав, що варіант передачі ракет Taurus можливий, але не зараз.

Дивіться також Знищують бункери та б'ють на 500 кілометрів: чому ракети Taurus стануть страшним сном для Росії

Чому Німеччина не передає Taurus

Як наголосив Клімкін, це питання важливо сприймати у контексті ситуації в Німеччині. Там набирають популярність як ліві, так і праві. Є непрості вибори у східних федеральних землях. Це все накладається і на європейські вибори.

Те, що Шольц каже публічно… Ви звертайте увагу на внутрішню політику та на європейську політику. Думаю, що рішення буде ухвалено, але матиме певні умови. Його приймуть в певний момент, який залежить від американського рішення про більш далекобійні ATACMS. Але не тільки. Є ще додаткові нюанси,
– сказав Клімкін.

Рішення про ATACMS цілком може бути ухвалене з часом, але всі про це дізнаються дещо пізніше. Міжнародні партнери часто запізніло, але таки приймають потрібні рішення.

Військова допомога для України: коротко

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову виступив проти передачі Україні ракет Taurus. Відомо, що дальність цієї зброї – 500 кілометрів. І Шольц переживає, що це може втягнути Німеччину у війну.
  • Президент Франції Еммануель Макрон допускає можливість відправлення військ НАТО до України. Але для цього потрібно консенсус, якого наразі немає.
  • Також Макрон анонсував коаліцію, яка займатиметься постачанням важливої для України зброї. Йдеться про ракети середньої та великої дальності та про бомби.