Речник Повітряних сил Юрій Ігнат в етері телемарафону сказав, що не дуже хотів би коментувати слова президента та далекобійну зброю. Водночас він наголосив, що "всі прекрасно розуміють, які це засоби".

Дивіться також "Наступальні операції Росії та України зараз неможливі": Буданов пояснив, чому

Ці речі вже обговорювались

Ігнат припустив, що слова Володимир Зеленського стосувалися знищення засобів ворога, а не збиття, адже збити можна те, що летить у небі.

На його думку, мовиться про "ті речі, які всі вже давно обговорили й дещо призабули" – знищення як гелікоптерів ворога, так і літаків безпосередньо на аеродромах базування.

Тому, звичайно, засоби, які нам постачають партнери, високоточна далекобійна зброя – це саме те, що потрібно нам для стримування агресора. Як в повітрі, так і завдання йому ударів по землі,
– зазначив речник Повітряних сил.

Він зазначив, що це і крилаті ракети, й балістичні ракети, які потрібні Україні для того, щоб відбивати повітряні атаки ворога.

Зеленський розповів про результати роботи ППО

  • Український лідер наголосив, що у питанні захисту України насамперед мовиться про питання ППО. Зеленський подякував союзникам, які дають можливість Україні боротися за виживання та вижити. Коли Росія скоює масовані ракетні або дронові атаки, без Patriot – неможливо вціліти.
  • Президент додав: він вдячний за кожну систему ППО. Однак чисто по-людськи не розуміє, як хтось може спокійно спати, знаючи, що є десятки систем, а якщо дати Україні ще декілька, люди перестали б гинути.
  • Зеленський розповів, що за допомогою деякої далекобійної зброї (партнери знають, якої) вдалося знищити 26 гелікоптерів за добу та 12 літаків за раз, які підіймалися, аби бомбардувати Україну.