Про це секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов сказав в інтерв'ю програми "Перші особи". Водночас він наголосив, що питання "посадки" – не до РНБО.

Увага Патрони та посіпаки: що буде з олігархами в Україні

"Ми не є органом, який саджає чи випускає", – наголосив Данілов.

Про санкції США

Усього, за його словами, в Україні є 130 громадян, які перебувають під санкціями безпосередньо Мінфіну США. Там трохи інша ситуація. Ще 4 особи – під санкціями Держдепу.

Ми на засіданні Ради нацбезпеки дали доручення всім відповідним органам відпрацювати та з'ясувати обставини – на підставі чого ці санкції застосували,
– пояснив секретар РНБО.

Розвідка потужно працює, – Данілов

Водночас наприкінці червня відбулась активна співпраця з партнерами США з цього питання. Зараз встановили, що зі 130 людей, які отримали санкції Мінфіну:

  • 127 – живі;
  • 3 – на жаль, померли.

"Щодо 100 з них РНБО вже ввела санкції. Щодо решти – отримуємо додаткову інформацію від наших партнерів. Але ми спираємось не тільки на ці дані – у нас потужно працює розвідка саме в цьому напрямку", – заявив Данілов.

До слова Після введення санкцій РНБО: Фукс заявив, що йому не вистачає грошей

Від них є окрема інформація щодо 9 осіб, які перешкоджали виборам у Сполучених Штатах, але це окрема ситуація. "Така діяльність заважає країні й ми маємо на це обов'язково реагувати", – пояснив він.

Уже після отримання й перевірки документів усіх спецслужб на засіданні РНБО вирішать, як саме це відбудеться. Мовиться не лише про перевірку Коломойського, Дубінського та Деркача, а всіх людей, які перебувають під санкціями США.

Данілов відповів, чи посадять Коломойського: відео

Санкції США проти Коломойського

  • У грудні 2020 року Мін'юст США звинуватив Коломойського та Геннадія Боголюбова у використання незаконно привласнених коштів "Приватбанку" для придбання офісу в Клівленді, що в Огайо.
  • Таке ж звинувачення Мін'юст США висунув у серпні. Мовилося про комерційну нерухомість олігархів у Луїсвіллі та Далласі.
  • Також у грудні компанія Optima 55 Public Square LLC у Штатах, яку пов'язують з Коломойським, оголосила дефолт за боргом 18,5 мільйона доларів.
  • США ввели санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського 5 березня 2021 року. Йому тепер не можна в'їжджати до Штатів. Крім того, під санкції потрапила й сім'я олігарха.

США ввели санкції проти Ігоря Коломойського / Інфографіка 24 каналуСША ввели санкції проти Ігоря Коломойського / Інфографіка 24 каналу