Про ситуацію на свій фейсбук-сторінці повідомила перша заступниця директора ДБР Ольга Варченко. Вона уточнила, що дозвіл на обшуки для ДБР надав суд.

Читайте також: ДБР викрила схему постачання українськими підприємствами обладнання для російського флоту

Саме зараз проводимо санкціоновані судом обшуки та тимчасові доступи до документів у Державному агентстві резерву України. Внаслідок неналежного виконання своїх обов’язків керівництвом та службовими особами Держрезерву, на складах накопичились продукти із простроченим терміном зберігання,
– пояснила Варченко.

За попередньою оцінкою, сума збитків становить приблизно 60,5 мільйонів гривень. Проти посадовців Держрезерву вже відкрили кримінальне провадження за неналежне виконання обов’язків. Інкримінована стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

Чим займається Держагентство резерву України? Орган координується Кабінетом Міністрів. Держрезерв складається з Центрального апарату в Києві та 37 державних підприємств по всій Україні. На складах Держрезерву зберігаються 70 найменувань стратегічного резерву (продовольство, нафтопродукти, промислові товари та сировина) та 3800 найменувань мобілізаційного резерву.