Ілюстрації карикатуриста Анатолія Василенка, який малює уже майже 60 років, публікували ще у радянські часи журнали "Перець", "Перченя", "Крокодил". Тепер добірка його карикатур прикрашає нове видання – "Лящ".

Читайте також: Найсмішніші меми тижня: робот Софія і "привабливий" Гройсман, падіння Жириновського

На одному із сатиричних зображень – перший президент України Леонід Кравчук на червоному коні, який дивиться назад – це натяк на комуністичний тягар у діяльності цього політика. "Кучма, я подумав, має на ослі сидіти – стільки він наробив лиха. А ось "відставної кози барабанщик" Ющенко. На бику чорному – Янукович. "Коровка" цукеркова – чинний президент", – пояснив художник.

Людина красива, симпатична – піддається легко шаржуванню. Політиків таких нема, як правило. Вони якісь дефективні всі. Особливо Путін, Медведєв. Якісь вони слизькі і неприємні,
– розповів Василенко.

За роки праці йому лише один раз дзвонив політик – Ірена Кільчицька, якій не сподобалися її карикатурні форми. Останні два десятки років художник малює одних і тих самих політиків. Бо їх обирають знову і знову. В українців – коротка політична пам'ять.


"Про політику і людей..."

Перший номер Ляща тиражем у дві тисячі безкоштовних примірників обійшовся головному редактору Юлії Іващенко в 50 тисяч гривень. Це зовсім не бізнес-проект.

Розбудити людей. Нагадати, що вчорашніх новин не буває. І вчорашніх обіцянок – теж. Мені навіть дочка сказала: "Маю 14 років, а таке враження, що керує весь час один уряд і ніколи не було ніяких виборів",
– сказала Іващенко.

У наступному номері творці нагадають про дружбу з Росією та газову трубу. А щоб видання було незалежним – кошти на його створення збиратимуть на спеціальній платформі. Та зроблять примірники платними.


Газета "Лящ", перший номер

Що вже встиг накоїти той чи той політик або політсила – можна знайти на сайті організації "Чесно" в розділі "ПолітHub". У базі 90 тисяч політиків і 270 політичних партій.

Тих депутатів, участь яких помітили у корупційних схемах, ми відповідно фіксуємо у базі. Також не забуваємо про прогули, кнопкодавство. Саме ми, виборці, відповідаємо за тих, кого привели до влади,
– розповіла координаторка кампаній Громадського руху "Чесно" Олександра Кузіва.

Політолог Віктор Таран зазначав, що "виборці не хочуть міняти ситуацію". Соціологічні опитування показують, що майже 25% громадян готові продати свій голос на наступних виборах. І потім самі ж українці отримують "ляща".

До слова, раніше 24 канал повідомляв: близько 15% опитаних соціологами громадян запевнили, що мають знайомих, які брали участь у нечесному голосуванні. Середня ж ціна галочки у бюлетені по Україні становить 580 гривень.