Про них розповів народний депутат Ярослав Юрчишин, зауваживши, що публікує лише те, що не становить держаної таємниці. Засідання пройшло за участі міністра оборони Олексія Резнікова, представників міністерства, НАЗК, НАБУ та Рахункової палати.

Увага Це інформаційна атака під штучним приводом, – Резніков про скандал у Міноборони

Ключові висновки:

  • відповідальний за закупівлі Богдан Хмельницький був відсторонений від посади у грудні 2022 року і звільнений у 20 числах січня 2023 року;
  • наразі контракти на харчування військових на 2023 рік ще не діють, постачання здійснюється за параметрами 2022 року. Оскільки в контрактах було виявлено велику кількість неточностей, вони проходять перевірку та експертизу;
  • сферу закупівель перевіряє і Державна аудиторська служба (за запитом Міністра) і планує перевіряти Рахункова палата (за запитом голови комітету Анастасії Радіної);
  • правоохоронні та антикорупційні органи задоволені співпрацею з міністерством по розслідуванню цих справ;
  • у Міноборони шукатимуть оптимальний об'єм відкриття інформації через Прозорро, який не буде становити небезпеки для оборони, але гарантуватиме підзвітність.

"Зміна системи, а не лише кадрів": що відбулось

За словами нардепа, після скандалу відбулась не лише зміна кадрів, а й зміна системи, що свідчить про те, що демократія в Україні – працює.

То ж демократія працює. Важлива не лише зміна кадрів, що вже відбувається, а й зміна системи. Щоб жоден кадр не міг нею зловживати,
– зауважив Юрчишин.

Головне про скандал з Міноборони

  • ЗМІ опублікували копію угоди вартістю 13,16 мільярда гривень, яка була укладена 23 грудня Міністерством оборони на послуги організації харчування у 2023 році для декількох військових частин.
  • Журналісти порівняли ціни з тими, що в мережі магазинів "Сільпо" у спальному районі Києва. Ціни на найбільш ходові харчі, які закуповує Міноборони, нібито виявилися завищеними у 2 – 3 рази.
  • У Міноборони повідомили, що проводять службову перевірку. Також відомство готує матеріали до СБУ з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які завдають шкоди інтересам оборони в особливий період.
  • Водночас НАБУ та САП розслідують можливі зловживання у Міністерстві оборони України та відкрили кримінальне провадження.