Порошенко своїм Указом від 14 жовтня 2014 року призначив День захисника України на 14 жовтня. До цього українці святкували День захисника Вітчизни 23 лютого, який в СРСР був Днем Радянської армії та військово-морського флоту. Соціологічна група "Рейтинг" з нагоди свята провела тематичне опитування про ставлення українців до воїнів УПА та СРСР, а також до ідеї перенесення святкування на 14 жовтня.

Читайте також: Найцікавіші факти про День Захисника України: красномовна інфографіка

Як показують результати соціологічного дослідження, з 2010-го року до сьогодні в Україні значно підвищилася підтримка воїнів УПА. Якщо 7 років тому визнання воїнів ОУН-УПА підтримували тільки 20% українців, то сьогодні таких вже 49%. У 2017 році воїнів УПА не підтримують лише 29% опитаних.

Натомість підтримка військових СРСР потихеньку, але падає. У 2012 році 96% українців погоджувалися з думкою, що під час Другої світової війни воїни Радянської армії захищали свою Батьківщину. Сьогодні кількість прибічників такої тези зменшилася до 90%.

Збільшується і кількість українців, які підтримують ідею примирення воїнів Радянської армії та ОУН-УПА.


В Україні стрімко росте підтримка воїнів ОУН-УПА

В сучасних реаліях – в умовах війни з Росією – більше половини українців – 54% – готові боронити Україну. 36% опитаних не готові до цього. У 2010 році людей, які були готові взяти в руки зброю, щоб захистити свою країну, було 43%, а в 2012 ця цифра скотилася до 33%.

Читайте також: Пробирає до сліз: до Дня захисника у мережі з'явилася серія потужних відео про військових

Найбільшу готовність боронити Україну сьогодні висловили в центрі – 66%. На заході України 63% готові взятися за зброю, на півдні – 48%, а сході – лише 26%.


Схід найменш готовий боронити Україну сьогодні

Питання, коли святкувати День захисника, досі актуальне в суспільстві. Сьогодні 59% українців підтримують дату 14 жовтня, 27% – проти цього свята. Дивує те, що досі 56% українців ностальгують за Днем захисника Вітчизни 23 лютого. Лише 34% опитаних у 2017 році підтримали ідею скасування цього радянського свята.


День захисника – 14 жовтня чи 23 лютого?

Пройдіть тест: Що ви знаєте про українських захисників?