Колишнім полоненим злочинець запам'ятався своєю жорстокістю. Він не просто керував так званими конвоями, а й часто сам брав участь у катуваннях українських бранців.

Читайте також Українські спецслужби спіймали "Палича" – керівника донецької катівні "Ізоляція"

Біографія "Палича"

Журналісти ТСН пишуть, що бойовику 36 років і у нього є навіть колишня дружина та син. Куликовський уродженець Донбасу, навчався в школі у селі біля прифронтового Курахового.

  • Директорка навчального закладу впізнала "Палича".
  • Вона зніяковіла, коли дізналася, на що перетворився її колишній учень.

Родичі, а саме мати, батько, сестра та колишня дружина переконують, що нібито давно не бачили нелюда. Усі вони намагаються приховати будь-яку інформацію про нього.

Один з колишніх бранців Станіслав Печонкін зазначив, що "Палич" сам розповідав, як працював в пенітенціарній службі, й був у 97 Макіївській колонії начальником загону та оперуповноваженим.

Вбивця, садист і психопат

Експолонений зазначив, що "Палич" обирав собі постійних жертв, з яких планомірно знущався. Він забороняв людям їсти все, окрім каші, бив, принижував і поливав водою з високим тиском.

Нелюд часто йшов у запій на кілька тижнів і в цей час починалися масові побиття, які дехто не переносив. Бувало й таке, що його надмірне вживання алкоголю закінчувалося смертю бранців.

Окрім цього, злочинець любив спостерігати за тим, як його "підлеглі" били полонених.


Денис "Палич" Куликовський, якого спіймала СБУ / Скриншот з відео

"Палич" боявся, що його вб'ють

В інтерв'ю "Радіо Свобода" Станіслав Асєєв, який також потрапив до "Ізоляції", згадує, що "Палич" жив у в'язниці, не покидаючи її. Бойовик боявся, що його вб'ють, через це його психіка похитнулася.

Був епізод восени 2017 року, коли він вчергове напився, то взяв вночі наближених до нього ув'язнених, почав відкривати камери і в кожній камері бив людей,
– додав Станіслав Асєєв.

У 2018 році "Палича" прибрали з "Ізоляції", але його не вбили. Садиста спершу загнали в шосту камеру в'язниці, пізніше посадили у підвал і довго там тримали. Через деякий час злочинець зник.

Що відомо про "Ізоляцію"

Це тюрма, яку проросійські бойовики створили у 2014 році після захоплення Донецька. Територію мистецького фонду "Ізоляція" вони перетворили на закритий об'єкт.

  • Ті, кому вдалося вибратися з "Ізоляції" живими, описують це місце як катівню.
  • Полонених там жорстоко б'ють, катують електрострумом, імітують постріли та ґвалтують.

В "Ізоляцію" часто привозили катів з Росії, які знущалися з людей у Чечні. Так звані ротації відбувалися регулярно, відомо про щонайменше три незапланованих зміни складу.

Все через те, що кати втрачали зв'язок із реальністю та божеволіли ледве не масово.

За інформацією Служби безпеки України, "Палич" організовував вбивства та катування незаконно ув'язнених українців. Ба більше, брав у них безпосередню участь.

Затримали бойовика у межах кримінального провадження. Наразі проводять процесуальні дії щодо обрання запобіжного заходу й отримання додаткових даних про його злочини.


СБУ затримала "Палича" / Служба безпеки України

Чому це важливо

Здавалося б війна – це те місце, де немає жодних правил. Однак після Першої та Другої світової цивілізований світ підписав Конвенції, які виставили чіткі рамки бойових дій.

У документах мовиться про визначення військового полону, зокрема поводження з бранцями. Відтак, затримані особи потребують гуманного поводження, яке категорично забороняє будь-яку дискримінацію.