Дар'я Герасимчук пояснила в інтерв'ю 24 Каналу, що дітям постійно нав'язують, що нібито їх залишили рідні батьки, що вони нікому не потрібні. Тобто їх постійно психологічно ґвалтують, намагаються зламати.

Дивіться також Вбивство батьків чи фільтрація: у Зеленського назвали 5 сценаріїв, як Росія викрадає дітей

Що роблять росіяни з викраденими українськими дітьми

Герасимчук підтверджує, що справді побиття українських дітей у Росії, на жаль, досить поширене: "І в багатьох дітей навіть були фотодокази в телефонах, але тоді, коли росіяни віддавали дитину батькам, то змушували її почистити весь телефон, щоб не було ніяких фото-, відеодоказів".

У дітей є синці. Діти говорили про те, що їх били палицями, руками, різні були випадки. За будь-який вияв непокори їм говорили, що нічого-нічого, ми вас навчимо, як треба правильно любити Росію,
– розповіла уповноважена президента.

Дар'я Герасимчук повідомила, що дітей карали – їх навіть змушували сидіти у підвалах.

Якщо українській дитині раптом давали новий телефон (якщо її, наприклад, віддавали в прийомну сім'ю), то на там обов'язково ставили трекер:

  • прослуховувались всі розмови, якщо дитина раптом кудись подзвонить;
  • відслідковувалося місце її перебування.

Уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації зауважує, що росіяни тотально знищували дитину, тотально знищували її ідентичність взагалі.

Тобто вони хотіли обнулити пам'ять і створити слухняного, добре обробленого пропагандою нового громадянина Росії,
– підсумувала Герасимчук.

Росія викрадає українських дітей: основне

  • Українській стороні відомо про понад 19 тисяч викрадених Росією дітей. Їм окупанти роблять нові документи та віддають у російські прийомні сім'ї.
  • Також дітей не випускають, якщо вони хочуть повернутись додому. Адвокатка Катерина Бобровська розповіла на слуханнях в Конгресі США про злочини Владіміра Путіна. Вона пригадала історію 17-річного громадянина України з Маріуполя Богдана Єрмохіна. Його Росія викрала та віддала в прийомну родину. Він хотів повернутись додому, Україна зробила йому нові документи, проте російські спецпризначенці не випустили дитину. Його почали використовувати в пропаганді – у хлопця з'явились кола під очима, його постригли, наче в армію.
  • За даними Офісу Генерального прокурора, Росія з 24 лютого 2022 року вбила 470 українських дітей, ще 949 – зазнали поранень. Загалом внаслідок повномасштабного вторгнення Росії постраждали понад 1 419 маленьких українців.