Згадка про законопроєкт авторства Руслана Стефанчука є на сайті Ради, але його текст поки що відсутній.

Цікаво Киянам заборонять відвідувати дитячі і спортивні майданчики: що ще зміниться у столиці

Джерела 24 каналу у Міністерстві юстиції України повідомили, що саме це відомство є відповідальним за врегулювання такого законодавчого акту.

Він має дозволити депутатам під час карантину дистанційно брати участь у голосуваннях, але тут є одразу декілька важливих аспектів.

Найперше, це суперечитиме Конституції України. Тож необхідно врегулювати її так, щоб не потрібно було вносити зміни до Конституції. В іншому разі це потребуватиме понад 300 голосів і розтягнеться на два читання, або простою мовою – до вересня, коли карантин, найімовірніше, вже завершиться.

Джерела також повідомляють, що коли уряду таки вдасться вигадати спосіб, як "впихнути" такий законопроєкт без змін до Конституції, то депутати розглянуть його вже 23-24 березня разом із запровадженням надзвичайного стану.

Слід зазначити, що коли новий формат голосування схвалять, то це буде перший випадок у світовій історії.

Раніше Європарламент оголосив про проведення 26 березня першого в історії парламентського голосування у віддаленому режимі. У 2007 році в Естонії громадяни вперше в історії мали змогу в онлайн-режимі обирати депутатів, але ще ніколи парламент жодної країни не працював у такий спосіб.

Що відомо про роботу Ради під час карантину?Спершу Президент України Володимир Зеленський заявляв, що Верховна Рада у такий складний час має продовжувати працювати. Згодом це частково виправдалося – депутати, наприклад, ухвалили законопроєкт про боротьбу з коронавірусом, спростили закупівлю ліків тощо.

Та вже наступного дня з'ясувалося, що в одного з народних обранців Сергія Шахова виявили коронавірус. Тоді депутати, які контактували з колегою, були змушені самоізолюватися.

Згодом самі парламентарі знову почали говорити про необхідність піти на карантин, як і вся решта країна.


Що заборонено під час дії карантину в Україні / інфографіка 24 каналу