Безумовно, господарі будинків чи квартир прагнуть поєднати як моду, так і стиль у своєму помешканні. Тому розібратися із тим, що в дизайні інтер'єрів відходить у минуле, – це вже половина шляху до створення сучасного вигляду у своїй оселі. 24 Канал розповість про головні антитренди в дизайні інтер'єру у 2025 році.
Дивіться також Рюші і геймерські крісла: 5 найбільших трендів у дизайні меблів 2025 року
Тренди у дизайні інтер'єру, що вийдуть з моди у 2025 році
Передбачити щось наперед дуже важко, однак дизайнери вже почали підбивати підсумки цього року та думати про те, які зміни в тенденціях інтер'єру варто чекати в наступному. Фахівці розповіли про те, від чого варто позбутися у 2025 році, аби не потрапити в "пастку" несмаку.
Мінімалістичні схеми
Одним із застарілих трендів у дизайні інтер'єру дизайнери називають мінімалістичні схеми. Можливо, вас здивує той факт, що тривала панівна тенденція мінімалізму поступово відходить в минуле. Проте господарі будинків чи квартир хочуть бачити більше яскравості, текстури, індивідуальності та кольору у своїх оселях.
Вважаю, що тенденція робити будинки мінімалістичними, лише з кольорами білого та бежевого в поєднанні з волоським горіхом, нарешті покидає нас. Ми будемо прагнути до більш барвистих і максималістських будинків,
– розповіла експертка із дизайну інтер'єру Жозефіна Дю Ріц.
Фахівець радить "вписувати" у свій простір більше кольору та красивих антикварних меблів, оскільки це створює цікавіший простір, який буде відчуватися більш персоналізованим.
Таку думку поділяє і дизайнерка інтер'єру Марта Франко вказуючи, що пора залишити мінімалізм в минулому. До того ж вона вважає, що цей стиль надто "холодний і непридатний для сімейного життя".
Мінімалізм в інтерʼєрі відходить в минуле / Фото Unsplash (Spencer)
Гострі кути та різкі лінії
У 2025 році варто зосередитися на створенні теплих і затишних житлових просторів. В дизайні інтер'єру важливо відмовитися від гострих кутів і різких ліній. Дизайнери стверджують, що наступна тенденція віддаватиме перевагу м'яким вигинам і формам, які сприяють відчуттю спокою. Зрештою, мета полягає в тому, щоб створити середовище, в якому пріоритетними будуть затишок і комфорт.
Краще обирати меблі з плавними лініями / Фото Kindly
Відкриті планування
Відкрите планування має багато переваг, особливо з точки зору просторої атмосфери, яку воно створює. Однак важливо визнати, що з таким плануванням пов'язані й певні труднощі, наприклад, багато хто стикається з пошуком стильних меблів, які б ефективно розмежовували окремі зони в просторі.
Звідси випливає важливе міркування: не слід забувати про необхідність чітко окреслених просторів. Таким чином, може бути розумним рішенням переглянути традиційну концепцію відкритих просторів.
Акцентні стіни
Дизайнери неодноразово переглядали цю тенденцію, але врешті-решт вирішили відмовитися від неї.
Ми відходимо від акцентних стін і приймаємо ідею пофарбувати всю кімнату,
– сказала дизайнерка інтер'єру Тея Блох-Ніл.
Повністю біла кухня
"Білосніжні" кухні були популярними протягом останнього десятиліття. Однак останні спостереження дизайнерів вказують на помітний зсув у бік використання ширшої палітри кольорів у кухонному дизайні.
На думку експертів, ера виключно білих кухонь відходить у минуле, і все більше власників будинків висловлюють бажання використовувати більше кольорів в цьому просторі.
Тенденція білих кухонь зникне у 2025 році / Фото Unsplash (Lotus Design N Print)
Чого не хочуть бачить дизайнери в будинках у наступному році
Промислова естетика
Фахівці з дизайну інтер'єру очікують зниження популярності індустріальної естетики, що характеризується відкритими трубами, яка часто створює холодну і безлику атмосферу, особливо в житлових приміщеннях.
Натомість зростає тенденція до використання текстурних елементів, теплих кольорових палітр та органічних матеріалів, які сприяють зв'язку з природою.
Промислова естетика – те, що краще лишити в минулому / Фото Shutterstock
"Темний" максималізм
У наступному році очікується спад популярності "темного" максималізму – стилю дизайну, що характеризується акцентом на темних кольорах і багатих текстурах для створення примхливої атмосфери. Переважання темних тонів і надмірних орнаментів може сприяти виникненню відчуття хаосу і перевантаженості.
Проте доцільно взяти до уваги скандинавський мінімалізм, який гармонійно поєднує сміливість зі світлими, повітряними відтінками.
Прогнозується, що "темний" максималізм не буде в моді у 2025 році / Фото Mister Mister
Не "наступіть на граблі" з вибором кольорів
Велику роль в дизайні оселі відіграють кольори. І, звісно, кожен господар хоче обрати ідеальний відтінок для своєї оселі та не помилитися. Однак є низка тонів, яких варто уникати і які, за словами дизайнерів, вийдуть з моди у 2025 році.
Сірий колір був популярним вибором протягом тривалого часу, але він втрачає популярність, особливо холодні сірі тони. На думку фахівців, він може здаватися дещо безособовим. Якщо ви все ж хочете вибрати сірий колір стіни, виберіть такий, щоб мав тепліший відтінок.
Чисто білий. Протягом тривалого часу серед дизайнерів переважала думка, що білий колір є універсально привабливими, навіть якщо це не найкреативніший вибір. Проте люди, як правило, зараз надають перевагу теплим, привабливим тонам, таким як карамельний і шоколадно-коричневий, для своїх приміщень.
"Ретро"-кольори. Фахівці кажуть, що кольори, натхненні 70-ми, як-от гірчичний, персиковий і бірюзовий, більше не будуть у моді у 2025 році.
Сміливі кольори. Хоча сміливі відтінки, як-от яскраво-червоний, синій і жовтий, були популярними виборами для акцентних стін у попередні роки, цей образ може не мати необхідної сили, щоб зберегтися у 2025 році. Один з дизайнерів каже, що сміливі кольори, які часто використовуються на акцентних стінах, падають в популярності, оскільки люди рухаються до більш приглушених та натхненних природою палітр.
Використання сміливих кольорів в інтер'єрі може не бути в моді у 2025 році / Фото Unsplash (Weichao Deng)
Попри все, запам'ятайте, що найголовніше – ваші уподобання. Перш ніж робити будь-які покупки, поміркуйте про свої індивідуальні смаки.
Ваш дім має слугувати святилищем, яке уособлює спокій та комфорт, незалежно від сучасних тенденцій. Хоча пошук натхнення у професіоналів у сфері дизайну може бути корисним, все ж важливо в кінцевому підсумку вибрати те, що до душі саме вам.