Є кілька помилок під час прибирання, які навпаки роблять простір бруднішим. Про це 24 Канал повідомляє з посиланням на Better Homes & Gardens.

До теми Прибирання не дає результату: неочевидні причини, чому ваш дім здається захаращеним

Шкідливі помилки під час прибирання

Кухонна губка – одне з найбрудніших місць в усьому домі. Вона є затишним місцем для розмноження бактерій, а численні дослідження показують, що такі збудники, як сальмонела та кампілобактеріоз, дуже швидко розвиваються у вологому і теплому середовищі губки.

Бактерії можуть виживати тижнями і навіть місяцями в правильному середовищі. Губка є ідеальним місцем, оскільки вона залишається вологою протягом тривалого періоду, дозволяючи бактеріям рости,
– сказав науковий співробітник Коледжу громадської охорони здоров’я Мела та Енід Цукерман Джонатан Секстон.

Саме тому не можна витирати поверхні тією самою губкою, якою ви миєте посуд. У такий спосіб ненароком можна рознести бактерії по всій кухні. Краще використовувати паперові рушники, а губку класти у посудомийку, щоб вбити бактерії.

миття посуду
Як правильно використовувати кухонну губку / Фото RDNE Stock project, Pexels

Потрібно оновити меблі на кухні чи придбати нову шафу? VIYAR пропонує понад 40 000 товарів, що поєднують стиль, функціональність та високу якість. Тут кожен зможе знайти потрібне під будь-який інтерʼєр та бюджет, адже VIYAR – це швидко та зручно!

Кожного разу, коли ви миєте посуд, потрібно очищати й раковину, адже у ній так само накопичуються мікроби. Особливо важливо дезінфікувати її після приготування м'яса чи птиці. Для цього слід розпилити дезінфектор по всій раковині та у каналізаційний злив.

Ще важливо знати, що мильної води недостатньо для того, щоб ефективно очистити поверхні. Важливо обробляти їх засобами для дезінфекції. Під час прибирання розпиліть дезінфектор на поверхню, дайте йому кілька хвилин, щоб подіяти, а тоді протріть. Лише після цього стільниця, дверна ручка чи тумба будуть по-справжньому чистими.

як правильно прибирати
Як правильно прибирати / Фото Kampus Production

Цікаво Забудьте про тренди: як прикрасити ялинку, щоб вона виглядала по-справжньому дорого

Під час прибирання усі протирають тильну сторону холодильника, та важливо не забувати мити його всередині. Це потрібно робити постійно, а не лише під час розморожування. У відділах, де зберігаються овочі і м'ясо, можуть поширюватися бактерії. Аби не допустити цього, холодильник потрібно протирати розчином харчової соди й води.

Ще одне місце поширення бактерій – душова лійка. Її потрібно мити щоразу, коли ви прибираєте у душі. Дослідження виявили, що бактерії, які викликають туберкульоз, можуть поширюватися у легені через воду із зараженої душової лійки.

душ
Чому потрібно мити лійку душу / Фото Kaboompics, Pexels

Зверніть увагу! Під час прибирання дуже важливо, щоб вікна у домі були відкритими, оскільки багато хімічних засобів для прибирання є небезпечними для вдихання.

До речі, пил витирати потрібно лише вологою ганчіркою. Пір'яна ганчірка чи сухий рушник насправді не поглинають пил, а просто його роздмухують.

Дотримуючись цих простих порад під час прибирання, ваш дім буде справді безпечним простором.