Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба розповів про це в інтерв'ю виданню "Фокус".

Росія створила новий феномен — міжнародних політичних заручників: ти хапаєш громадянина іншої країни, придумуєш якісь звинувачення і кидаєш його за ґрати. Ця ситуація шокує міжнародних правозахисників — вони бачили, як таким способом країна чинить зі своїми громадянами, але коли з чужими — це вже поза всякими рамками,
— прокоментував він.

Кулеба називає Надію Савченко своєрідним "якорем" у цій історії.

"Коли нам вдасться витягнути її, тоді відкриється шлях до звільнення всіх українських політв'язнів в Росії. Її потрібно звільнити найближчим часом, відразу після того, як вирок вступив у силу. Увага до її справи зараз максимальна, про неї згадує президент США Барак Обама в розмові з Путіним, і цією увагою треба скористатися", — пояснює дипломат.

За його словами, варіант обміну Савченко на російських ГРУшників є робочим, але не єдиним.

"Про інші я не хочу говорити, тому що росіяни працюють за принципом "все, що ви скажете, буде використано проти вас". Будь-яку нашу заяву вони вивертають навиворіт, намагаючись нас дискредитувати або домогтися додаткових поступок", — підсумував Кулеба.

Читайте також: Савченко планує протриматись без води ще як мінімум 4 дні

Після оголошення вироку Надія Савченко надалі перебуває у Новочеркаському СІЗО. 22 березня російський суд незаконно засудив українську льотчицю Надію Савченко до 22 років позбавлення волі.