Про ситуацію повідомили у французькому дипломатичному відомстві. Але, на жаль, там не пояснили, чому білоруська влада зробила таке з послом Франції.

Читайте також Виїхав через переслідування: у Польщі зник білоруський студент

Білорусь розгорнула дипломатичний скандал із Францією

У посольстві Франції в Білорусі повідомили журналістам, що пан посол цієї країни змушений був екстрено виїхати з Мінська. А все тому, що білоруська влада висунула йому вимогу покинути країну до понеділка.

Міністерство закордонних справ Білорусі вимагало, щоб посол виїхав до 18 жовтня. Посол Ніколя де Лакост покинув Білорусь сьогодні,
– сказала речниця посольства у неділю, 17 числа.

На жаль, вона не повідомила, чому у режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка з'явилися претензії до французького дипломата.

  • Наскільки відомо французьким журналістам, посол Ніколя де Лакост взагалі ніколи не зустрічався з Лукашенком.
  • Навіть для того, щоб передати йому копії вірчих грамот.

Вочевидь, детальнішого пояснення дипломатичного скандалу можна чекати вже вранці понеділка. У посольстві Франції пообіцяли, що Ніколя де Лакост опублікує з цього приводу відеозвернення.

Коротко про стосунки Білорусі та Євросоюзу

  • Франція, як і інші країни ЄС, не визнала перемоги Лукашенка на виборах 2020 та легітимність його 6 президентського терміну.
  • Тим часом Лукашенко придушує у країні інакомислення, ув'язнює опозицію та закриває десятки незалежних ЗМІ.
  • Також Лукашенко дозволяє в'їзд у Білорусь мігрантів із Близького Сходу, а потім потурає їхнім спробам пробратися у ЄС.