Нічого дивного інженери-робототехніки з Digital Shaman у цьому не вбачають. Навпаки, кажуть "цифрові шамани", їхня розробка допоможе багатьом легше пережити втрату близької людини. Навіть замість обличчя у роботів-небіжчиків – маска померлого.

Читайте також: Oleo Sponge – губка-фільтр, яка допоможе очистити океан від залишків нафти і нафтопродуктів

Щоправда, потрібно заздалегідь подбати про те, аби "оживити" людину після смерті у такий спосіб. Цій особі ще за життя слід показатися фахівцям: вони запишуть її мову та жести, детально вивчать особливості поведінки та відсканують обличчя. Написану на основі зібраних даних програму, коли прийде час, інтегрують у робота, разом з надрукованим на 3D-принтері лицем-маскою.

Робот від Digital Shaman
Робот від Digital Shaman

У підсумку цей "гуманоїд"-утішник до дрібниць імітуватиме особу померлого. Зокрема те, як людина рухала руками та головою, повторюватиме її мову та звички, – словом усе, що він "успадкував" від небіжчика.

Фактично, це щось схоже на заповіт, тільки в іншій формі. У такий спосіб людина після смерті зможе сказати своїм рідним те головне, що вважає за потрібне,
– запевнили розробники.

Життя робота, до речі, теж не вічне: машина запрограмована таким чином, щоб користуватися нею можна було не більше 49 днів. Саме стільки в Японії триває жалоба за померлими родичами.