Пряма трансляція на
Останні випуски

Oleo Sponge – губка-фільтр, яка допоможе очистити океан від залишків нафти і нафтопродуктів

Забруднення світового океану нафтою та нафтопродуктами – одна з глобальних проблем, з якою зіткнулося людство. Активне буріння на шельфі, промислові стоки з континентів, регулярні викиди із суден, не кажучи вже про різні аварійні ситуації на морі – щороку внаслідок людської діяльності мільйони тонн вуглеводнів потрапляють в океан, вбиваючи його екосистему.

Масштабні розливи нафти на морській поверхні зазвичай спалюють, а це, без сумніву, також шкодить довкіллю. Або ж маслянисті плями усувають за допомогою механічних та хімічних засобів, що, зрештою, також має свої недоліки.

Читайте також: Pouncer Windhorse Aerospace – безпілотник для постачання гуманітарної допомоги у кризові регіони

Новий метод, який допоможе очистити океан від нафти та нафтопродуктів, запропонували американські вчені. Дослідники з Аргонської національної лабораторії при міністерстві енергетики США створили унікальний фільтр, який абсорбує з води вуглеводні, при цьому саму воду не втягує. Так звана "олео-губка" виготовлена зі звичайного поліуретану і просякнута особливим складом оксидів металів, саме вони притягують до себе молекули вуглеводнів, натомість воду – відштовхують. 


Oleo Sponge виготовлена з поліуретану і просякнута особливим складом оксидів металів

Розроблений ученими "синтез послідовної інфільтрації" однаково ефективний як на поверхні води, так і на глибині. І, що особливо важливо, такий матеріал можна використовувати "енну" кількість разів. Достатньо, як звичайну ганчірку, викрутити його – і можна знову занурювати у воду. Зібрані ж рештки вуглеводнів згодяться на переробку або будуть утилізовані.

Читайте також: WindTrees – штучні "вітряні дерева", що виробляють електроенергію

Після успішних лабораторних дослідів олео-губка підтвердила свою ефективність і в реальних умовах, "поприбиравши" трохи за суднами біля узбережжя Каліфорнії. У перспективі ця технологія може бути адаптована і для інших видів забруднень, не лише нафтових.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі