На аеродромі Чкаловський, де трапився вибух, базуються урядові літаки, так звані "літаки судного дня" та літаки-розвідники. Він дуже ретельно охороняється, тож "бавовна" на цьому важливому об'єкті неабияк налякала російське військове керівництво.

Дивіться також Україні приписують атаки по поплічниках "Вагнера" в Судані: ГУР прокоментувало ситуацію

Що відомо про вибухи на аеродромі Чкаловський

У ГУР повідомили, що невідомі заклали на аеродромі Чкаловський вибухівку та підірвали літаки АН-148 та ІЛ-20, які відносяться до 354 авіаполку спеціального призначення. Також було підірвано вертоліт МІ-28Н, який до цього активно залучався до збиття ударних дронів над Московською областю.

Пошкодження літаків не дозволять розраховувати на їх швидке відновлення. У гелікоптера вибухом пошкоджено хвостову частину. Ще один АН-148, який перебував поруч з іншими на стоянці, отримав незначні ушкодження,
– повідомили у розвідці.

Наразі карні органи Росії проводять заходи з пошуку диверсантів. Вочевидь для того, щоб уникнути паніки, інформація про подію в місцевих ЗМІ дуже обмежена.

аеродром чкаловський
Уражені літаки на аеродромі Чкаловський / ГУР

Де розташований аеродром Чкаловський: дивіться на карті

Що відомо про аеродром Чкаловський

Це військовий аеродром у Московській області, який розташовний за 31 кілометрів на північний схід від Москви. Там базується ФБУ Державна авіакомпанія "223-й льотний загін" – авіапідприємство для комерційних перевезень на військових літаках (Іл-62М, Іл-76МД, Ту-134А-3, Ту-154Б-2, Ту-154М).

З 1998 року це аеродром спільного базування, тож крім повітряних суден міноборони Росії він приймає повітряні судна МВС Росії, Роскосмосу, а також за погодженням деякі цивільні повітряні судна.

аеродром чкаловський
Авіаційна техніка на аеродромі / ГУР

Крім цього, на аеродромі дислокується 6 991-а авіабаза в наступному складі:

  • 353-й авіаполк особливого призначення;
  • 354-й авіаполк особливого призначення;
  • 206-й авіаполк особливого призначення.