Журналісти CNN заявили, що до атак по поплічниках "Вагнера" в Судані може бути причетна Україна. Представник ГУР МО Андрій Юсов в коментарі 24 Каналу зазначив, що, очевидно, вплив росіян у світі зменшується.

Дивіться також "Україна грає у морський бій": у мережі показали недалеке майбутнє флоту Росії – гаряче відео

Андрій Юсов прокоментував заяву CNN

Представник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати інформацію про те, що Україна якось причетна до поплічників ПВК "Вагнера" в Судані.

Не можемо ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію. Можемо лише констатувати, що вплив Росії у світі, зокрема в Африці, зменшується. І ті зусилля які, вибудовувала влада Росії впродовж десятиліть зводяться нанівець і їх вичавлюють звідти,
– сказав Юсов 24 Каналу.

Водночас він нагадав слова очільника ГУР генерала Буданова про те, що Україна буде знищувати російських воєнних злочинців у будь-якій точці світу, де б вони не були.

Атака безпілотниками у Судані: дивіться відео

Чому з атаками в Судані пов'язують Україну

  • Журналісти CNN, посилаючись на власні джерела, заявили, що Україна могла брати участь в атаках по воєнізованому угрупованні у Судані, яке підтримує ПВК "Вагнера".
  • Видання пише, що щонайменше у восьми атаках брали участь два безпілотники, які широко використовують українські військові, зокрема, DJI MAVIC 3. Також журналісти бачили український текст на контролері дрона, а сама атака організована "в українському стилі".
  • У розмові з CNN неназваний український військовий стверджував, що цю операцію здійснили "не суданські військові". Також джерело зазначило, що "відповідальність, ймовірно, лежить на українських спецслужбах".
  • Водночас інший високопоставлений суданський військовий заявив журналістам, що він нічого не знав про українську операцію в Судані і не вірить, що це правда. Американські чиновники теж були здивовані припущенням, що за удари та наземну операцію відповідальні українці.