Пряма трансляція на
Останні випуски

"Дивна" і "чоловік у білих шкарпетках": працівники ЖЕКу створили базу даних жителів Дніпра

- Читать новость на русском

"Обережно: казати правду", "грамотна", "дивна", "мужик у білих шкарпетках" – це цитати із бази, яку уклали працівники обслуговуючої компанії. Записи випадково у мережі знайшов киянин Сергій Дяченко, який займається кібербезпекою.

Хто чий родич, у кого яка вдача та навіть професія – усе це можна знайти у списку ЖЕКу. Сергій Дяченко, який працює у сфері інформаційної безпеки, вирішив потренуватися і випадково натрапив на сенсацію.

"Перше враження було, що це якась колекторська фірма, дивлячись на цинічні та принизливі коментарі до кожної квартири, а їх там близько 6 тисяч. Потім глянув уважніше, а це записи ЖЕКу славного міста Дніпро", – розповів про знахідку Сергій Дяченко.

Читайте також: Кабмін заплутався з реформуванням Держекоінспекції, – експерт

В комунальній організації розводять руками, мовляв, після реформи юридична назва установи змінилася, а людей, які там працювали, просто звільнили.

Окрім жартівливих "чоловік у білих шкарпетках", бувають і образливі та навіть із лайкою. Мешканці про існування таких записок навіть і не здогадувалися. Вважають, комунальники не мали жодного права формувати таку "базу даних". Проте порушення закону в тому нема – особисті дані не розголошуються, лише адреси, а вони є всюди, розводять руками і чиновники.

Не існує такої негласної бази, бо раніше в ЖЕКах був паспортний стіл, який займався пропискою-випискою жителів. Це ж, уявіть собі, комусь було не лінь вводити якісь дані. Мені здається, що це більше схоже на провокацію,
– зазначив заступник директора департаменту ЖКГ Дніпровської міськради Владислав Грицай.

Таблиці внутрішнього користування працівників ЖЕКу були у повністю відкритому доступі, бо хтось з працівників, вочевидь, поширив папку для зручності. Знахідку Сергій Дяченко обіцяє передати до суду, бо переконаний: інформацією хтось може скористатись на шкоду жителів Дніпра.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі