Глуховеря сам подав рапорт з проханням звільнити його з посади. Він направив його голові Національної поліції України Сергію Князєву сьогодні, 29 липня.

Важливо: Цинізм шокує, але час безкарності минув, – Зеленський про інцидент з КОРДом та Глуховерею

Згодом, Князєв видав наказ про звільнення Віталія Глуховері з посади начальника Головного управління в Дніпропетровській області. Він погодив свої дії з главою МВС Арсеном Аваковим.

Хто замінить Глуховерю на посаді?

Виконувачем обов’язків керівника поліції в Дніпропетровській області призначили 42-річного Артема Васицького. Він є заступником начальника Головного управління – начальника кримінальної поліції. До 2017 року проходив службу у підрозділах карного розшуку на прифронтовій Донеччині. Правоохоронець має 23 роки досвіду оперативної роботи.

Що відомо про скандал з Глуховерею?

27 липня у мережі з’явилося відео з нагрудної камери патрульного, який зупинив службове авто Глуховері за порушення правил дорожнього руху ще у 2018 році. Проте, водій відмовився визнати порушення і намагався поїхати з місця подій.

Згодом туди прибув спецпідрозділ КОРДу і затримав поліцейських, ймовірно, на прохання Глуховері. Їх доставили у кабінет Глуховері, де він ввічливо пояснив патрульним, що автомобіль з такими номерами не можна затримувати.

Така поведінка керівника обласної поліції обурила не лише мережу, а й президента Володимира Зеленського. Він зажадав у глави МВС Арсена Авакова звільнити Глуховерю з посади, а ДБР – уважно розслідувати справу.

27 липня за наказом Авакова було розпочато службове розслідування за фактом скандальних подій за участю Глуховері. Його підозрюють у перевищенні повноважень, що супроводжувалося насильством або погрозою застосування насильства. Карають за таке позбавленням волі до 8 років з втратою права обіймати певні посади до 3 років.

Відео інциденту з Глуховерею дивіться тут ("Київ оперативний"):