Про це йдеться у заяві Охендовського, яку сьогодні оприлюднила прес-служба ЦВК.

За словами голови ЦВК вибори 26 жовтня в основному пройшли по-єврропейськи, наша держава “може по праву пишатися” і якістю підготовки виборів, і самим днем голосування.

Читайте також: ЦВК оголосила попередній склад парламенту

Охендовський зробив висновок, що голоси виборців дільничними виборчими комісіями майже скрізь були пораховані чесно.

“Але у деяких виборчих округах були зроблені спроби фальсифікувати цифри протоколів, на підставі яких окружні комісії встановили підсумки, що не збігаються з волею більшості виборців, зафіксованою у виборчих бюлетенях”, - заявив він.

Йдеться про округи №30 (місто Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область) та № 50 (місто Красноармійськ, Донецька область), у яких ЦВК вимагає перерахувати голоси і звернулась до правоохоронних органів.

Ці рішення викликали негайну реакцію фальсифікаторів. У різних формах мені почали надходити "переконливі прохання" зупинитись та прямі погрози. За останній тиждень мені неодноразово натякали на те, що моя принципова позиція викликала серйозне невдоволення голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського,
- наголосив Охендовський.

“В окрузі № 38 (місто Новомосковськ, Дніпропетровська область) окружну комісію з використанням судів вже змушують переглянути чесно встановлені нею підсумки, відповідно до яких перемога одного з кандидатів є очевидною та переконливою”, - йдеться в повідомленні.

Він зазначив, що не хоче вірити, що перебуваючи на державній службі та очолюючи одну з найбільших областей України, “людина може бути пов’язана з фальсифікацією виборів, тиском на членів виборчих комісій, погрозами та шантажем”. “Сподіваюсь, що територіальне розміщення названих мною "проблемних" округів є також випадковим збігом обставин. На мій погляд, не можуть бути правдою і розмови про спроби підкупу окремих членів Центральної виборчої комісії”, - зазначив голова ЦВК.

Читайте також: Порошенко вимагає від ЦВК та МВС особистого контролю ситуації на 59-му окрузі

“Найкращим підтвердженням непричетності пана Коломойського до фальсифікації результатів виборів стане швидке повернення виборчого процесу в округах № 30, 38 та 50 у законне русло, а також припинення тиску на Центральну виборчу комісію з метою змусити її встановити недостовірні результати виборів”, - підсумував Охендовський.

Нагадаємо, загальні результати виборів гальмували кілька проблемних округів. Як відомо, у 50-му окрузі про фальсифікації з боку переможця - регіонала Євгенія Гєллєра - заявила команда іншого регіонала Леоніда Байсарова, та зажадала перерахунку на 16-ти дільницях. Схожа ситуація по 30 округу Дніпродзержинська. Екс-регіонал Олег Захорольський, який посів тут на виборах друге місце, поставив під сумнів перемогу свого опонента з Блоку Петра Порошенка Олександра Дубініна і домігся від ЦВК рішення про перерахунок.