Байден – учасник депутатських сесій, помічник на нарадах та інтерв'ю. Йому можна перебувати у будь-якому куточку міської ради і спати на мерському столі.

До речі У Білому домі житиме киця: вперше за 12 років

Як у мерії Дніпра з'явився кіт

Заступник голови Дніпра Михайло Лисенко – великий любитель тварин і зоозахисник. Одного разу він вирішив завести чотирилапого у себе в кабінеті. Декілька років тому він звернувся до містян у фейсбуці з проханням допомогти йому знайти гідного претендента на роль "помічника".

Байден кошеня
Байден кошеням потрапив до міської ради / Фото з фейсбуку Михайла Лисенка

Одна жінка відгукнулася на пост і надіслала Михайлу фотографію, де був зображений милий рудий котик. І його одразу ж забрали у мерію: кіт переїхав жити у кабінет №421. Якийсь час він "працював" тільки там з Михайлом Лисенком, але швидко влився в колектив і став незамінним учасником процесу самоврядування у Дніпрі.

Байден на столі
Байденом кіт став ще до того, як його тезка переміг на виборах у США / Фото з фейсбуку Михайла Лисенка

Чому кота назвали Байденом

Як розповів мер міста Борис Філатов Дніпро TV, причин, через які чому у мерії з'явився свій Байден, декілька.

По-перше, нам сподобалося це ім'я. По-друге, тоді ще не президент США Джо Байден був одним із найвагоміших політиків і був віцепрезидентом. Ну, мабуть, ще і тому що рудий,
– сказав мер Дніпра.

Нашийник Байдена
На нашийнику Байдена бірка з прапором США / Фото з фейсбуку Михайла Лисенка

Мер жартує, що певно, чиновники передбачили, що рудий кіт міськради названий на честь політика, якому світить велике майбутнє.

Той, кому можна у будь-який кабінет без дозволу

Байден, як поважний представник котячих, гуляє, де він хоче і ходить там, де хоче. Іноді може зайти у сесійну залу і потрапити на камери журналістів, викручуючись на підлозі від задоволення.

Іноді він може зайти у кабінет мера без дозволу, спати на моєму кріслі. Мерія повністю йому належить,
– розповідає міський голова Дніпра Борис Філатов.

Кіт Байден
Байден може вільно розгулювати міськрадою / Фото Василя Денисюка

Байден присутній на всіх нарадах і разом з іншими розглядає важливі стратегічні моменти. Ба більше, для свого хазяїна він є своєрідним барометром.

Дивлюся, як, на що і на кого він реагує – свого роду барометр. До поганих людей не йде, на коліна не сідає – це вже багато про що говорить,
– з посмішкою говорить Михайло Лисенко.

Байден в документах
Перевірка документообігу мерії / Фото з фейсбуку Михайла Лисенка

Котик, за словами мера Філатова, вніс життя у стару радянську будівлю. Тому він абсолютно не проти, а навпаки за те, щоб і в інших адмінбудівлях з'являлися чотирилапі працівники.

Я вважаю, що в адмінбудівлях, у яких працюють ті люди, які хочуть бути ближчими до інших, мають бути присутніми домашні тварини,
– заявив мер Дніпра.