Таку думку в ефірі 24 каналу висловив експерт Українського інституту майбутнього та колишній співробітник СБУ Іван Ступак. Він припустив, яка ймовірність того, що Росія могла бути причетною до теракту у Дніпрі.

До теми Моторошний теракт у Дніпрі міг здійснити Кремль

"Я б передчасно не робив такі висновки, про російський слід. У нас є компетентні органи, які повинні зробити розслідування і висновок про те, що відбулося: росіяни чи не росіяни (були причетні – 24 канал)", – сказав експерт Українського інституту майбутнього.

Ступак: Для теракту повинна бути політична складова

Іван Ступак зауважив, що наразі необхідно з'ясувати і зважити, яку роль загиблі особи відігравали у суспільно-політичному житті – щоб відповідну загибель трактувати як теракт.

Для терористичного акту повинна бути політична складова, обов'язково. Для правової кваліфікації,
– зазначив колишній співробітник СБУ.

Загалом, наголосив експерт, жодна країна світу не може похизуватися тим, що може передбачити й запобігти 100% загроз. Це неможливо. За його словами, запобігти схожим трагедіям можуть, зокрема, повідомлення громадян про підозрілі знахідки чи ситуації.

Іван Ступак про ймовірну причетність Росії до вибуху авто в Дніпрі: відео

Вибух у Дніпрі: що треба знати

  • 15 вересня через вибух у Дніпрі загинули двоє людей – речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій Дніпропетровщини Дар'я Гречищева та інструктор-парамедик, член громадської організації "Український Легіон" Олексій Кавлак.
  • ЗМІ з'ясували, що вибухівка могла бути в салоні машини.
  • Служба безпеки України почала розслідування інциденту як теракту – відкрили кримінальне провадження.