Вже 22 серпня на різних медіаплатформах відбудуться перші покази чотирьох документальних фільмів. Її головними партнерами стали потужні українські медіаплатформи 24 канал та НВ.

Важливо Беззаперечний лідер: 24 канал став найпопулярнішим каналом серед українських ЗМІ у YouTube

Акцію також підтримають інші українські ЗМІ та майданчики Megogo, Sweet.tv і Київстар ТВ. Мета акції – показати війну так, як це вміє тільки кінематограф: з глибшими наративами, довшим хронометражем, сильнішим глядацьким зануренням.

Починаючи з 22 серпня Об'єднання Українських Продюсерів презентує фільми, зняті під час війни. А саме:

  • "Маріуполь. Невтрачена надія",
  • "Дев'ять життів",
  • "Вокзал надії",
  • "Втрачений дім".

Ми святкуємо незалежність у момент, коли проти нашої незалежності, проти нас розв'язана повномасштабна війна ядерною країною. Країною, що веде з нами цю війну вже сотні років. Зараз у цій війні ми всі – поряд із ЗСУ. Наш внесок – це наші фільми про українців, які своєю силою, волею та любов'ю обов'язково переможуть,
– наголосила співзасновниця ОУП Алла Липовецька.


Постер до фільму "Маріуполь. Невтрачена надія" / Фото ОУП

Де дивитися перший фільм про Маріуполь

24 канал транслюватиме всі 4 фільми на ютубі та в телеефірі. Перший фільм про Маріуполь ми презентуємо 22 серпня – не пропустіть!

Фільм побудований на щоденниках маріупольської журналістки Надії Сухорукової: вона нотувала те, що бачила навколо себе у цей час.

"Все, що відбувається зараз – цього не повинно було статися у 21 столітті. Я хочу, щоб люди зрозуміли абсурдність ситуації та відчули, що через злобу, жорстокість та ненависть російських окупантів гинуть тисячі. Для мене важливо, щоб кожен злочин рашистів був зафіксований, і вони за все відповіли", – заявила Сухорукова.

Зауважимо, що стрічка не містить страшних кадрів, не справляє тиск на глядача. 5 маріупольців просто розповідають свій досвід життя всередині війни.


Стрічка про Маріуполь покаже життя у місті під час вторгнення росії / Фото ОУП

Володимир Бородянський, співзасновник ОУП, продюсер акції, наголосив: війна триває та герої вищевказаних фільмів змогли вижити.

Зараз на очах всього світу росіяни за допомогою своїх маріонеток і квазіреспублік готують показовий “трибунал” над захисниками Маріуполя в наш День Незалежності. Як підготовку до трибуналу, "ДНР" і "ЛНР" скасували мораторій на смертну кару, облаштували залізні клітки та запрошують на судилище глядачів,
– зауважив він.

Бородянський додає, що все це відбувається у приміщенні Маріупольської філармонії, на яке росіяни скидали бомби, коли там ховалися цивільні.

"Норми міжнародного гуманітарного права забороняють засудження військовополоненого за участь у збройному конфлікті. Росіяни намагаються стерти саму пам’ять про свої злочини та створити іншу псевдореальність. Вони намагаються знищити всі можливі згадки про свої злочини у Маріуполі", – заявив співзасновник ОУП.

За його словами, фільм "Маріуполь. Невтрачена надія" від початку мав за мету зафіксувати все, що ми можемо, аби не дати сплюндрувати реальність.

Додамо, що автором головної ілюстрації є Мітя Фєнєчкін. Це 33-річний художник, дизайнер та ілюстратор. З 2007 року працював в області дизайну інтер'єрів. З 2010 займається графічним дизайном і ілюстрацією.