Програма мінімум

У цьому переконаний начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов. Як він пояснив, ресурси у Росії – справді обмежені.

Важливо У Криму діє партизанський рух: збирають дані про пересування російської техніки

Але їх вистачить ще на 12 місяців. Тому, за словами Буданова, активна фаза бойових дій має піти на максимальний спад уже до кінця 2022 року. Тож у зв'язку з цим начальник розвідки впевнений, що війна завершиться поверненням наших окупованих територій, зокрема й півострова Криму, який росіяни цинічно та незаконно хотіли відібрати.

До кінця року ми повинні принаймні зайти на територію Криму,
– заявив глава ГУР.

Що тоді буде з Росією

Буданов також припустив, яке ж майбутнє у такому разі чекає на країну-агресорку. Він гадає, що існує два можливих варіанти:

  1. Російська Федераціє поділиться на кілька частин;
  2. або ж зміниться політичне керівництво, однак формально збережеться територіальна цілісність.

"Підкреслюю – формально. При цьому варіанті всі звинуватять особисто Путіна та найближче його оточення, і скажуть, що Росія – ні до чого. Виводитимуть війська з усіх окупованих територій у всьому світі. А Росія почне відновлювати функціонування як цивілізована держава. Почне наново, скажімо так. На певний період це працюватиме", – додав він.

Водночас начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України вважає, що президент Росії Володимир Путін і справді важкохворий. Він значно скоротив доступ людей до себе. А інформацію про реальний стан справ на фронті він отримує дуже обмежено. Утім кремлівський глава може прожити ще кілька років, попри важкі хвороби, серед яких онкологічна, додав він.

Україна не поступиться Росії Кримом

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Київ не використає окуповані у 2014 році Крим та Донбас як розмінну монету. Наша влада не відмовиться від цих територій, навіть якщо росіяни пообіцяють припинити вогонь.

А нещодавно Кирило Буданов заявляв, що Україна воюватиме, доки з її території не будуть вигнані всі російські війська. За його словами, найближчими місяцями Україна почне деокупацію територій.

Володимир Зеленський теж наголосив, що Україна хоче повернення своїх територій і закінчення війни.

Що зараз відбувається на тимчасово окупованому півострові Криму

  • Російська армія вже зазнала катастрофічних втрат на війні проти України. Ще 17 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що для відновлення боєздатності підрозділи ворога відправляють у Крим.
  • Водночас російські загарбники наростили на півострові системи протиповітряної оборони.
  • Крім того, ЗМІ з'ясували, що Росія вивела до Чорного моря з окупованого Севастополя майже всі кораблі з крилатими ракетами на борту.

До теми – у Криму облили фарбою будівлю окупаційної влади: дивіться відео

Частина Криму може перетворитись у болото – які наслідки окупації Каховської ГЕС: відео