Глава держави розповів про свою зустріч з головою Комітету з питань збройних сил Сенату Сполучених Штатів Америки Джеком Рідом та членом цього Комітету сенатором Ангусом Кінгом. Під час неї обговорили поточну ситуацію на передовій та ризики можливої ескалації.

Цікаво Ердоган після Путіна порозмовляв із Зеленським: про що говорили лідери

Зеленський зустрівся з американськими сенаторами

Президент розповів, що російська пропозиція "припинення вогню" – це маніпуляція, за якою агресор намагається приховати свої справжні воєнні плани та наміри.

Дякую американському народу, Президенту США та Конгресу за підтримку України! Цінуємо допомогу нашим військовим. Вона справді відчувається. Сполучені Штати є лідером у цьому надзвичайно важливому питанні. І це наближає нашу перемогу,
– наголосив Зеленський.

Дивіться відео зустрічі президента та сенаторів

За інформацією Офісу Президента, глава держави особливо відзначив результати свого грудневого візиту до Вашингтона, під час якого була продемонстрована потужна двопалатна й двопартійна підтримка України в Конгресі.

"Дуже дякую за запрошення відвідати США та за результати цього візиту. Я бачив ставлення американців, які справді вболівають за нас. Люди стояли на вулицях і висловлювали підтримку Україні, яка у кривавій війні захищає свою свободу", – наголосив президент.

Також Зеленський високо оцінив схвалення Конгресом наприкінці минулого року пакету допомоги Україні обсягом 45 мільярдів доларів.

"Важливо, що ви надаєте нам не лише фінансову підтримку, а й також допомагаєте Україні подолати інші серйозні виклики, такі як відновлення нашої енергетичної системи", – зазначив глава держави.

Окрім цього, він предметно поінформував сенаторів про ключові потреби України в озброєнні та військовій техніці, а також наголосив на необхідності подальшого нарощування оборонної допомоги.

З огляду на ракетний терор Росії проти українських міст і енергетичної інфраструктури, президент окремо зупинився на важливості посилення української протиракетної оборони. Зеленський високо оцінив:

  • анонсовану Білим домом передачу нашій державі БМП Bradley,
  • досягнуті домовленості з Німеччиною про постачання ще однієї батареї системи ППО Patriot.

Окремо глава держави наголосив на важливості політичної підтримки України в питанні реалізації формули миру та висловив сподівання на лідерство США в цьому процесі.

Дивіться фото із зустрічі Зеленського та сенаторів / Фото Офісу Президента