Дослідження під назвою Europe’s growing Muslim population, опубліковане німецькою газетою Die Welt, пояснює, в яких обсягах збільшуватиметься частка ісламу в ЄС, пише у статті для сайту "24" експерт із міжнародних питань Борис Немировський.

Читайте також: Три прогнози для Європи на наступні 13 років

Американські вчені у своїй праці спрогнозували три сценарії.

Перший полягає у тому, що у випадку "нульової міграції" приріст мусульманського населення у всіх 30 європейських країнах зросте з 4,9% до 7,4%, а в Німеччині – з 6% до 8,7%. Причина: "новоприбулі" мусульмани в середньому на 13 років молодші, ніж місцеве населення, і демонструють вищі показники народжуваності, йдеться у публікації.

Другий сценарій ґрунтується на "помірній імміграції", за якої до Європи більше не пускатимуть тих, хто шукає політичного притулку, а лише "регулярних" мігрантів – особливо з робочими або студентськими візами. Ефект: частка мусульман в Європі збільшиться вдвічі – приблизно до 11%.

У третьому, який передбачає "високий рівень міграції", описується вірогідність міграційного потоку, який можна порівняти з тим, що спостерігався із 2014 по 2016 роки. При таких темпах мусульманська частка в Європі зросте втричі (до 14%), а в Німеччині – до 20%.

Однак усі три сценарії базуються на абстрактних моделях, оскільки жодна з цих гіпотез не є цілком реалістичною. Це стосується як повного закриття всіх зовнішніх кордонів ЄС, так і припинення притоку біженців, зауважує автор статті.

Ці три прогнози є лише "теоретичними експериментами, які вигадали для того, аби пояснити різноманітні можливості замість того, щоб робити поспішні прогнози", – заявив демограф, керівник дослідницької групи Конрад Хакетт.

Детальніше читайте у публікації: Бути чи не бути "ісламізації" Європи, або Три імміграційні сценарії для ЄС