Пряма трансляція на
Останні випуски

До чого може призвести конфлікт між антикорупційними органами: думка експерта

- Читать новость на русском

В конфлікті між Національним антикорупційним бюро і Національним агентством із запобігання корупції є політична складова. Але головне, що скандал між двома антикорупційними органами може призвести до їхньої дискредитації.

Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: В Адміністрації Президента відхрещуються від причетності до фальсифікації перевірок е-декларацій

Як нагадує Олександр Леонов, спроба НАЗК передати до суду протокол про адміністративне корупційне порушення, вчинене директором НАБУ Артемом Ситником, призвело до відкриття НАБУ справи щодо НАЗК. І потім ситуація почала розкручуватися та набула розголосу.

Як зауважує політолог, втручання депутатів говорить про те, що справа набуває політичного характеру. Крім цього, зазначає Леонов, є ще кілька нюансів, які підтверджують, що це саме політична історія.

По-перше, співробітник НАЗК, яка звинуватила голову Агенства Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок е-декларацій, повідомила про порушення тільки зараз. А повинна була розказати про це одразу. А виходить, що її заява пролунала тільки тоді, коли між НАБУ і НАЗК розпочався публічний скандал,
– говорить Олександр Леонов.

По-друге, розповідає експерт, і навколо НАБУ, зокрема, Ситника, розгортається серйозний скандал.

Це переростання конфлікту між НАБУ і НАЗК у політичну площину може дискредитувати обидва органи. Тому, якщо вимагати відсторонення керівництва НАЗК, то, мабуть, і НАБУ також, щоб повернути їм довіру,
– переконаний Леонов.

Водночас, за його словами, робота НАЗК розпочиналася із скандалу через систему е-декларування і в такому ж дусі вона і продовжилася. Плюс у самому керівництві НАЗК були постійні конфлікти, взаємні обвинувачення. Хоча, наголошує Олександр Леонов, система е-декларування дозволяє виставляти депутатам рахунки через несплату податків.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції оформило протокол на директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. 14 листопада керівник департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що нібито перевірки е-декларування фальсифікуються, і попросила антикорупційні органи розслідувати факти неправомірних дій, а главу НАЗК Наталію Корчак відсторонити від виконання обов'язків на час розслідування. Детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом вчинення посадовими особами Нацагентства з питань запобігання корупції дій з метою можливого отримання хабара в особливо великих розмірах, суміщеного з вимаганням.

Читайте також: Махінації в НАЗК: хто причетний до корупції з перевірками декларацій

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі