Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: В Адміністрації Президента відхрещуються від причетності до фальсифікації перевірок е-декларацій

Як нагадує Олександр Леонов, спроба НАЗК передати до суду протокол про адміністративне корупційне порушення, вчинене директором НАБУ Артемом Ситником, призвело до відкриття НАБУ справи щодо НАЗК. І потім ситуація почала розкручуватися та набула розголосу.

Як зауважує політолог, втручання депутатів говорить про те, що справа набуває політичного характеру. Крім цього, зазначає Леонов, є ще кілька нюансів, які підтверджують, що це саме політична історія.

По-перше, співробітник НАЗК, яка звинуватила голову Агенства Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок е-декларацій, повідомила про порушення тільки зараз. А повинна була розказати про це одразу. А виходить, що її заява пролунала тільки тоді, коли між НАБУ і НАЗК розпочався публічний скандал,
– говорить Олександр Леонов.

По-друге, розповідає експерт, і навколо НАБУ, зокрема, Ситника, розгортається серйозний скандал.

Це переростання конфлікту між НАБУ і НАЗК у політичну площину може дискредитувати обидва органи. Тому, якщо вимагати відсторонення керівництва НАЗК, то, мабуть, і НАБУ також, щоб повернути їм довіру,
– переконаний Леонов.

Водночас, за його словами, робота НАЗК розпочиналася із скандалу через систему е-декларування і в такому ж дусі вона і продовжилася. Плюс у самому керівництві НАЗК були постійні конфлікти, взаємні обвинувачення. Хоча, наголошує Олександр Леонов, система е-декларування дозволяє виставляти депутатам рахунки через несплату податків.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції оформило протокол на директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. 14 листопада керівник департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна заявила, що нібито перевірки е-декларування фальсифікуються, і попросила антикорупційні органи розслідувати факти неправомірних дій, а главу НАЗК Наталію Корчак відсторонити від виконання обов'язків на час розслідування. Детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом вчинення посадовими особами Нацагентства з питань запобігання корупції дій з метою можливого отримання хабара в особливо великих розмірах, суміщеного з вимаганням.

Читайте також: Махінації в НАЗК: хто причетний до корупції з перевірками декларацій