Про це заявила Голова департаменту фінансового контролю Ганна Соломатіна під час брифінгу, передає кореспондент 24 Каналу в прямому ефірі.

За її словами, керівниця НАЗК Наталія Корчак блокує переведення системи перевірки декларацій з ручного на автоматичне. І давала вказівки щодо фальсифікації окремих декларацій.

Особисто я отримувала вказівки від голови НАЗК для повної перевірки окремих народних депутатів, щоб у результаті вони були "чесними і правдивими" і щоб там не знайшли порушень,
– заявила Ганна Соломатіна.

Читайте також: Як нова влада "рейдернула" державу: хто захищає та оберігає корупцію в Україні

Вона зазначила, що частина декларацій, яка мала закінчитися у травні, ще навіть не розпочиналася. В цьому переліку 8 народних депутатів. Загалом же за увесь час повну перевірку проведено лише щодо 91 декларації.

При цьому факти правопорушення були направлені до Генпрокуратури. Але невдовзі її працівники привезли усі докази назад і сказали, щоб з такими речами вони до ГПУ не приїжджали. На уточнююче питання Ганна Соломатіна заявила, що ГПУ не просто не знайшла порушень, а навіть не починала їх розгляд. Тому вона ці документи передала до НАБУ.

Окрім того, представників департаменту не допустили до перевірки декларацій суддів Верховного суду.

Читайте також: НАЗК хоче оштрафувати голову НАБУ Артема Ситника

Відтак Ганна Соломатіна закликала відсторонити Наталію Корчак від посади на час розслідування та провести повний аудит НАЗК.

При цьому Ганна Соломатіна відмовилася називати імена чиновників, про кого йде мова. Відомо, що серед них є високопосадовець з Адміністрації Президента, який викликав її на розмову в АП.