"Наш фонд "Хартс" зазвичай допомагає дітям. Але напередодні від лікарів госпіталю у Фонді дізналися про термінову потребу госпіталю в обладнанні для обробки ран поранених військовослужбовців − переважно осіб молодого віку. Керівництво Фонду вирішило не стояти осторонь проблем військових з урахуванням ситуації в країні, бо врятоване життя військовослужбовця − це найкращий подарунок його родині", − сказала Марина Єриняк, директор благодійного фонду Юрія Єриняка.

Вартість такого медичного інструменту складає 255 тисяч гривень.

"Госпіталь в умовах воєнного стану є провідним закладом лікування і реабілітації поранених. Наш госпіталь має багаторічну історію і завжди наші лікарі були кращими у своїй нелегкій професії. Зараз потрібно оновлювати обладнання, застосовувати нові технології. Ми дуже вдячні нашим всім благодійникам незалежно від розміру внеску, які починаючи з 2014 року допомагають госпіталю у лікуванні поранених. За вагомий внесок у лікуванні поранених, указом Президента України, госпіталю присвоєно статус національного", − розповів заступник начальника Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" з морально-психологічного забезпечення та полковник Геннадій Пєров.

З початку військових дій зоні АТО з 2014 року у госпіталі проходило лікування більше 23 тисяч поранених, травмованих та хворих.

"На даний час, потік поранених зменшився, однак в силу постійних хаотичних обстрілів з неконтрольованих територій, наші військові отримують поранення кінцівок різного ступеню тяжкості. Всі вони потребують не тільки оперативного втручання, але й подальшої реабілітації зі збереженням здорових тканин, уникнення післяопераційних ускладнень", − пояснив начальник приймального відділення полковник медичної служби Літвінко Сергій.

Начальник травматологічного відділення, полковник медичної служби Цивiна Сергій розповів, що німецькі спеціалісти створили унікальний інструмент для ультразвукового дебридменту або кавітації. Саме це є сучасною технологією обробки та очищення ран, яка зберігає здорові клітини. Показаннями для застосування є відкриті, вогнепальні рани, трофічні виразки, опіки, гнійно-некротичні ураження. Без використання ультразвукового інструменту, таку операцію необхідно робити вручну, що збільшує час виконання та не завжди дає бажаний результат. Око хірурга не може розпізнати мікроскопічні нежиттєздатні клітини, які необхідно видалити, а кавітатор робить це автоматично.