Про це у Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

Вона уточнила, що відбудеться перевірка обставин екстрадиції Тумгоєва до Росії та шляхом проведення досудового розслідування буде перевірена можлива наявність у діях службових осіб Генпрокуратури, СБУ, МВС і Державної міграційної служби ознак службової недбалості.

Читайте також: Чому Тимур Тумгоєв не міг бути учасником ІДІЛ: пояснення воєнного кореспондента

Сарган також зазначила, що 19 вересня генпрокурор Юрій Луценко зустрівся з командиром 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрієм Червнем та командиром батальйону імені шейха Мансура Муслімом Чеберлоєвським. Приводом для зустрічі стала екстрадиція Тумгоєва до Росії.

"Генпрокурор запевнив, що за фактом екстрадиції Тумгоєва буде відкрите кримінальне провадження, в ході якого Генеральна інспекція ГПУ спільно з ГСУ СБУ проведе всебічне та об’єктивне розслідування щодо ймовірних правопорушень з боку працівників ГПУ, СБУ, МВС і ДМСУ", – мовиться у дописі речниці генпрокурора.

Якщо в результаті розслідування буде встановлено, що Тумгоєв захищав Україну на Донбасі, то той, хто знав і приховав цей факт під час екстрадиційної перевірки, має бути покараний у межах кримінального провадження,
– процитувала Сарган слова Луценка.

Генпрокурор також зазначив, що ініціюватиме спільну нараду з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим для обговорення питання про надання Державною міграційною службою України за спрощеною процедурою посвідок на постійне проживання іноземцям, які боронять незалежність України та займаються волонтерством на сході країни.

Читайте також: Катування та загроза життю: що чекає добровольця АТО, якого віддали Росії

Нагадаємо, 12 вересня за рішенням ГПУ Україна видала Росії уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва, якого в РФ обвинувачують в участі у незаконному збройному формуванні, що структурно належало до угрупування "Ісламська держава" та яке брало участь у бойових діях проти урядових військ Сирії.

Екстрадиція Тумгоєва до Росії обурила активістів та правозахисників, які заявили, що уродженець Інгушетії як доброволець брав участь в АТО на Донбасі.