Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів керівник адвокатського центру Української Хельсінської спілки Борис Захаров.

Читайте також: Чому націоналісти пікетують ГПУ: суть конфлікту

"Тимур Тумгоєв у РФ може бути підданий катуванню, його здоров'ю та життю загрожує велика небезпека", – зазначив Захаров.

За його словами, що Тумгоєв неодноразово показував посвідчення бійця добровольчого підрозділу.

"Представники ГПУ України лукавлять, адже Тумгоєв показував посвідчення і під час затримання, і на очах у нашого адвоката показував посвідчення співробітникам СБУ, і його, напевно, з цим посвідченням і видали, адже він не передавав його адвокату", – заявив керівник адвокатського центру Української Хельсінської спілки.

Він також додав, що є один механізм, який можна вважати вороттям – включити його у список на обмін, але Україна тоді виглядатиме дуже дивно.

Хто такий Тимур Тумгоєв?30-річний уродженець Владикавказа, якого затримали в аеропорту Харкова у червні 2016 року через те, що його розшукувала ФСБ. Після завершення терміну Тумгоєва звільнили під особисте зобов'язання з'являтися на вимогу прокурора. Пізніше він виїхав на південь Донецької області, в місце розташування добровольчого батальйону імені шейха Мансура. Вдруге та востаннє бійця затримали під час вечері з друзями в одному з кафе Харкова. І передали російській стороні 12 вересня 2018 року. Активісти та військові стверджують, що Тумгоєв справді воював на боці українського добровольчого батальйону.