Позиція протестувальників
За словами націоналістів, протести відбулися через передачу російській стороні уродженця Інгушетії Тимура Тумгоєва. Також активісти вимагають відставки генпрокурора, якого звинувачують в екстрадиції в'язня.
Читайте також: Більше політик, ніж генпрокурор: Ситник прокоментував заяву Луценка про оголошення йому підозри
"У нас є лише одна мета – відставка прокурора, бо він уже повністю себе дискредитував, бо далі це терпіти неможливо. Настільки багато причин, щоб його звільнити. Найголовніше – бо здали чеченського добровольця ФСБшникам, так само як справа Медведька-Поліщука ведеться кілька років, немає жодних доказів. Але пан Луценко її форсує і хоче посадити на пожиттєвий, як він постійно робить обіцянки, що посадить мажорів, які збивають людей, але при цьому він все одно випускають і ті ходять спокійно на волі. ГПУ тим і займається, що не ловить злочинців, а репресує добровольців і патріотів", – в ексклюзикному коментарі для 24 каналу сказали у праворадикальній організації С14.
Також на акції були соратники Дмитра Корчинського, якого не раз звинувачували в організації провокацій.
Протести під стінами ГПУ
Що кажуть у ГПУ
У відповідь генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підтвердження участі в АТО є підставою для відмови у видачі особи до РФ, проте жодних свідчень участі Тумгоєва у війні на Донбасі не було.
Рішення про видачу Тумгоєва винесено у жовтні 2016 – жодних свідчень, доказів участі в АТО від нього, його адвокатів, третіх осіб надано не було. "Свідки" з’явилися лише після фактичної передачі Тумгоєва іноземній державі. Де вони були усі 2 роки, поки тривали судові процеси?
– сказав Луценко.
Хто такий Тимур Тумгоєв?
30-річний уродженець Владикавказа був затриманий в аеропорту Харкова в червні 2016 року через те, що його розшукувала ФСБ через Інтерпол. Спочатку суд заарештував його на 40 діб, а згодом взяв під екстрадиційний арешт на час.
Генпрокуратура постановила відправити Тумгоєва до Росії. По дорозі до кордону він порізав собі вени і конвой був змушений повернути інгуша для лікування в Харків. Під стінами СІЗО, де утримували Тумгоєва, правозахисники і громадські активісти, влаштували мітинг з вимогою заборонити екстрадицію. Невдовзі із Женеви на звернення Харківської правозахисної групи надійшла відповідь: Комітет ООН заборонив екстрадицію.
Водійське посвідчення Тумгоєва
Після завершення терміну екстрадиційного арешту Тумгоєва звільнили під особисте зобов’язання з’являтися на вимогу прокурора. Після звільнення з-під арешту Тумгоєв виїхав на південь Донецької області, в місце розташування добровольчого батальйону імені шейха Мансура.
Вдруге і востаннє бійця затримали під час вечері з друзями в одному з кафе Харкова. І передали російській стороні 12 вересня 2018 року.
Активісти і військові стверджують, що Тумгоєв справді воював на стороні українського добровольчого батальйону.