Ми знайомі вже 23 роки – з 1994 року – і для мене це було щось дужу-дуже особисте. Я хочу сказати, що пишаюсь знайомством і з Ахтемом, і з Ільмі – людьми, які продемонстрували силу українського духу,
– сказав Порошенко.

Читайте також: Моє звільнення виглядало як спецоперація, – Ахтем Чийгоз

Він згадав, що коли 25 жовтня, в день звільнення спілкувався телефоном з Ахтемом Чийгозом, той казав, що був впевнений, що його везуть у в'язницю до Сибіру на 8 років.

"У своїх виступах вони кажуть, що це ще не свобода – це тільки етап звільнення і справжня свобода і для українців, і для кримськотатарського народу буде тоді, коли Крим буде звільнено – тоді буде свобода", – сказав Порошенко.

Читайте також: Я обов’язково спробую повернутись в Крим, – перша заява Ільмі Умерова після звільнення

Український президент подякував своєму колезі – президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану.

Під час його візиту ми домовились про те, що добре скоординовані дії призведуть до звільнення Чийгоза та Умерова. Він попросив мене нікому про це не казати і ми з паном Мустафою (лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, – ред.) інтригу зберегли, але вірили і знали,
– сказав Порошенко.

"Сьогодні день свята – день повернення додому двох славетних українських кримськотатарських лицарів Ахтема Чийгоза і Ільмі Умерова і сьогодні наші серця переповнені радістю", – підсумував свій виступ Петро Порошенко.

25 жовтня стало відомо, що Умерова та Чийгоза звільнили від відбування покарання в окупованому Криму та передали Туреччині.