Про це американська телевізійна мережа повідомляє у своїй статті, яка присвячена ситуації на Донбасі. 

Читайте також Прикриваються коронавірусом: Росія перетворила окуповані території на в'язницю "Ізоляція"

На межі екологічної катастрофи

За інформацією журналістів, вода, наповнена важкими металами та іншими токсичними речовинами, загрожує забрудненням питної води.

Зокрема, мовиться про річки та колодязі, а також забруднення навколишнього ґрунту. Це робить його непридатним для сільського господарства.

Водночас небезпечний газ із шахт – метан виштовхується на поверхню, що загрожує землетрусами та вибухами.

Працюють лише 2 шахти

Голова військово-цивільної адміністрації Торецька Василь Чинчик поінформував, що лише 2 з 7 шахт навколо міста – "Центральна" та "Торецька" – продовжують працювати.

За його словами, щоб запобігти екологічній катастрофі, наразі тривають роботи з відкачування води. Зокрема, виведена з експлуатації шахта "Нова" працює як викачувальна станція.

Зі свого боку інженер "Нової" Юрій Власов попередив, якщо цю шахту затопить, то наступною стане "Центральна", а потім токсична вода потрапить до річок Кривий Торець і Сіверський Донець, "звідки п'є весь Донбас".

Нагадаємо, наприкінці лютого віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков заявляв про те, що скоро у питну воду може потрапити радіація.

За його словами, Росія не допускає європейських спеціалістів до шахт. Країна-агресор навіть відмовляється обговорювати техногенно-екологічну ситуацію на Донбасі у ТКГ.