Таку заяву зробив помічник президента Росії Владислав Сурков, передає "РИА Новости" з посиланням на слова керівника Центру політичної кон'юнктури Олексія Чеснакова.

Так, за словами "сірого кардинала" Кремля, які передає Чеснаков, "увесь цей "хайп" щодо уявної держави "Малоросія" загалом є корисним.

Читайте також: Журналістка висловила неочікувану думку про мету проекту "Малоросія"

"Головне тут те, що Донбас воює не за відділення від України, а за її цілісність. За всю Україну, а не за її частину. Тобто, в Україні йде громадянська війна між людьми, які по-різному бачать майбутнє своєї країни", – зауважив Сурков.

Крім того, він підкреслив, що частиною будь-якої війни є війна ідеологічна, в якій протиставляються гасла та утопії".

"Київ має євроутопію. Донецьк відповідає ідеєю "Малоросії". Розгорається широка внутрішньоукраїнська дискусія, в якій видно рівень організації, аргументів і IQ сторін суперечки. Але тут вже, висловлюючись по-малоросійськи: яка держава, такий і IQ", – резюмував помічник російського президента.

Нагадаємо, очільник терористів так званої "ДНР" Захарченко заявив про заснування нової держави "Малоросія". За його словами, нібито "держава Україна не підлягає відновленню", тому з окупованого Донецька він оголошує про створення нової держави, яка буде свого роду "правонаступницею" України.

Раніше ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомляли, що у Путіна таку ідею не погоджували з терористами та сама заява Захарченка для них самих стала несподіванкою, однак згодом прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков зазначив, що ця тема підлягає осмисленню та аналізу.