"Наводчик-2" помітили на Донбасі: деталі

Перші текстові матеріали про фіксацію наземної станції управління комплексу "Наводчик-2" з’явилися у звіті СММ ОБСЄ від 14 листопада 2020 року. Про це – у відеоблозі InformNapalm на 24 каналі.

Раніше Російський "Тигр" з розвідкомплексом для спецоперацій помітили на Донбасі: відео

Там йшлося, що за уточненою інформацією, техніку, про яку писали у звіті СММ ОБСЄ від 10 листопада, після проведення детального аналізу ідентифікували як пункт управління безпілотного літального апарата "Наводчик-2".

Крім того, волонтери "InformNapalm" отримали візуальне підтвердження задокументованої СММ ОБСЄ інформації. Завдяки отриманому знімку, зробленому з БПЛА, вдалося підтвердити, що новітній російський комплекс "Наводчик-2" справді використовують на Донбасі. А біля станції управління також помітили 3 ящики для зберігання та транспортування БПЛА.

На Донбасі помітили "Наводчик-2" / Фото зі сайту InformNapalm

Де ще використовували комплекс

  • До Донбасу Росія активно використовувала його на військовій базі у Вірменії, ще з 2014 року. З того часу інформація про використання цього комплексу і в російських ЗМІ, і на офіційному сайті Міноборони Росії стосувалася здебільшого лише Вірменії.
  • Однак кілька разів цей комплекс також згадували в контексті проведення навчань на території військової бази Росії у Цхінвальському регіоні Грузії.

Що відомо про "Наводчик-2"

  • Він призначений для виконання розвідувальних та спеціальних завдань, зокрема для забезпечення координатами цілей дивізіонів гарматної артилерії та РСЗВ.
  • Комплекс складається з наземної станції керування; БПЛА типів "Гранат-1", "Гранат-2", "Гранат-3" і "Гранат-4" (у складі комплексу 7 БПЛА). Безпілотні літальні апарати є різних модифікацій з радіусом дії 10, 15, 25 та 100 кілометрів.