росіяни руйнують житлові будинки та школи

Про це 24 каналу розказала речниця Донецької ОВА Тетяна Ігнатченко. За її словами, масштаби руйнувань Донеччини, як і сусідньої Луганщини, просто жахливі.

Зверніть увагу Удар окупантів по школі в Костянтинівці потрапив на відео: жахливі кадри

Вона пояснила, що за актуальними даними там, де можна підрахувати, в області пошкоджено або зруйновано 75 тисяч житлових будинків. Здебільшого це приватні будинки, але немало й багатоповерхівок – понад 5 тисяч. Крім того, під удар окупантів потрапило понад 250 шкіл Донеччини – це більше ніж половина від усієї кількості.

Тетяна Ігнатченко зауважила, що з початку повномасштабної війни з росією ворог нищить практично все, що було зроблено та оновлено на попередні 8 років, коли попри війну область розвивалася

Але не це головне. Головне, щоб ми зупинили росіян та викинули їх за кордон нашої держави. Тоді ми все відновимо, і все знову буде добре, все буде Україна,
– впевнена вона.

Ситуація з критичною інфраструктурою загострюється

Вкрай складною є ситуацій з критичною інфраструктурою регіону. Ще з кінця квітня в Донецькій області повністю відсутнє газопостачання. Крім того, у 123 населених пунктах немає електрики, а більше ніж у 60 містах та селах – відсутнє водопостачання. Туди намагаються завозити воду у потрібній кількості.

"Звертаючись до цивільного населення, ми не втомлюємося повторювати, що ситуація має тенденцію до загострення. Вона буде лише погіршуватися, тому що окупанти цілять просто таки в об'єкти критичної інфраструктури", – підкреслила речниця ОВА.

За її словами, вже зараз зрозуміло, що осінньо-зимовий період на Донеччині буде вкрай складним. Газу, а відтак опалення та гарячої води, не буде, а водопостачання та електрика – це надто вразливі комунікації, по яких не припиняють цілитися російські загарбники.

Попри такі прогнози, мешканці регіону все ж не поспішають евакуюватися. У Донецькій області досі залишаються орієнтовно 400 тисяч людей. Це завелике навантаження для опалювального сезону за таких складних обставин, тож людей вкотре закликають виїжджати.

Не витримають ніякі мережі, ніякі комунікації. Люди повинні уявити, якими будуть ці умови. Їх не те щоб комфортними, а й нормальними не назвеш,
– констатувала Тетяна Ігнатченко.

Тетяна Ігнатченко розповіла про ситуацію на Донеччині: дивіться відео

Останні новини з Донеччини: коротко

  • Національна поліція у Торецьку викрила місцевих мешканців, які працювали на окупантів та коригували вогонь по місту. Серед них – 29-річна жінка, яка передавала інформацію про розташування українських військових за грошову винагороду.
  • Також є докази того, що вона причетна до ударів по школі, крамниці та житлових будинках. В один із них російська ракета влучила, коли там було 3 людей.
  • Тим часом росіяни атакували Вуглегірську ТЕС – по ній завдали авіаударів. Також під удар потрапили райони Соледара та Покровського. У такий спосіб ворог намагається знищити позиції наших військових, аби просунутися вперед.