Джерела у розвідці повідомляють, що на Донеччині упродовж певного часу ігнорують будь-які норми водопостачання. Тож питну воду мешканці тимчасово окупованих територій отримують з надзвичайно небезпечних сховищ, передає 24 канал.

Читайте також Ракетний удар по Миколаєву, жертви під завалами СТО у Дніпрі: основне за 126 день війни

Населення отруюють водою з ртутного водосховища

Мешканці Донеччини стикаються з дефіцитом на лише питної води, а й для побутових потреб. Тож, підкреслюють у розвідці, їм доводиться буквально пити те, чим миються. Та й узагалі використовувати ту живильну вологу, яку їм хоча б привозять у цистернах. Хоч і походження її вкрай сумнівне та загрожує не менше, ніж відсутність води.

Так, на днях із загрозою для здоров'я зіткнулись мешканці Горлівки. У місті для населення почали набирати воду не зі свердловин. Окупантам не спало на думку нічого кращого, ніж використати для цього ртутне водосховище.

Нагадаємо, що про небезпеку, пов'язану з водою на Донеччині, говорять упродовж не одного року. Власне, поруч із Горлівкою розташована Микитівка, де раніше функціонував ртутний комбінат. Ясна річ, підприємство наразі не працює. Але це не означає, що зникли хімічні відходи.

І ця гримуча суміш у поєднанні з відсутністю контролю за якістю води може мати плачевні наслідки. Адже якщо ртуть й інші небезпечні сполуки потрапили до води, то місцеві мешканці страшенно ризикують власним життям. Але це, звичайно ж, окупантів не надто хвилює.

Тут слід пригадати ситуацію з Рудим лісом. Якщо ви забули, то ми нагадаємо: російські військові буквально рили окопи у радіоактивному лісі. І їхньому керівництву не спадало на думку, що це може мати негативні наслідки. Так, низка російських бійців поїхали на лікування відразу ж після того, як наші військові відтіснили їх з Київщини.

Варте уваги – Пендзин розповів, у якому місяці зросте ціна на сіль та цукор: дивіться відео