Доцент кафедри електричних станцій та систем ВНТУ, голова ВП ГО "Українського ядерного товариства у Вінницькій області Владислав Лесько назвав російських окупантів, які захопили Чорнобильську АЕС і копали окопи на території, "привидами Рудого лісу".

До теми Може, хтось з окупантів вже і помер, – експерт про вражених радіацією росіян

Орки почали копати траншеї та намагалися будувати фортифікаційні споруди, простіше кажучи – будували собі склепи та братські могили в Рудому лісі. Адже радіоактивний шар ґрунту розташований на глибині 30 – 60 сантиметрів,
– розповів науковець Владислав Лесько.

Він пояснив, що наслідки аварії на ЧАЕС будуть відчуватись ще дуже довго, адже період напіврозпаду багатьох радіонуклідів триває понад 6 тисяч років.

Рудий ліс зробив свій внесок у зменшення кількості ворога

"Ці речовини є джерелами різних типів радіоактивного випромінювання – альфа, бета, гамма (α,β,γ). Причому якщо альфа-випромінювання проникає у повітрі на декілька сантиметрів, то бета-, гамма-випромінювання – на декілька метрів. І саме гамма-кванти залежно від дози й тривалості призводять до променевої хвороби. А окупанти цим дихали, їли це, спали на цьому протягом 30 днів", – пояснює експерт.

Науковець переконаний, що за час перебування в Рудому лісі окупанти отримали смертельну дозу випромінювання. Серед найважчих наслідків – смерть протягом двох тижнів або за пів року, якщо лікуватися. Тож, каже Владислав Лесько, Рудий ліс зробив свій внесок у зменшення кількості ворога.

До теми – окупанти і Рудий ліс: дивіться відео