Путін вважає поведінку Росії стриманішою за дії Європи та Америки. Про це Путін заявив в інтерв'ю Сергію Брильову на телеканалі Росія 24, повідомляє 24 канал.

Важливо Путін знову у Криму: для чого він приїхав на окупований півострів цього разу

Резерв військових як поміч

Президент країни-агресора зазначив: все ж сподівається на мирне вирішення ситуації в Білорусі. Додаткове підкріплення буде використовуватися лише, за словами Путіна, у крайніх випадках.

Олександр Григорович попросив мене сформувати певний резерв зі співробітників правоохоронних органів. І я це зробив. Але ми домовилися також, що він не буде використаний до тих пір, поки ситуація не буде виходити з-під контролю,
– сказав Путін.

Російські сили не будуть використовуватися до тих пір, поки екстремістські елементи в Білорусі не перейдуть кордонів. Як приклад він навів, підпал авто, будинків, захоплення адмінбудівель. Путін сказав, що оскільки наразі такої ситуації немає, резерв і не використовують.

У свою чергу Координаційну раду Білорусі, яку сформували опозиційні політики і культурні діячі, Путін назвав неконституційною. Він засуджує таке утворення, що силою намагається перехопити владу, а це є абсолютно не допустимим.

"Росія має зобов'язання"

У Росії є певні зобов'язання перед Білоруссю в рамках угод щодо захисту суверенітету і стабільності. І Москва готова їх виконати, заявив Путін. Йдеться про співпрацю у рамках Договору союзних держав, договору про колективну безпеку, учасницями-підписантками якими є лише дві держави – Росія і Білорусь.

Немає необхідності щось приховувати. Там є відповідні статті, які говорять про те, що всі держави-члени цих організацій, повинні надавати одна одній допомогу і в захисті суверенітету, зовнішніх кордонів і в захисті стабільності. Там так і написано,
– сказав він.

Також Путін сказав, що між Білоруссю і Росією сотні і тисячі, якщо не мільйони зв'язків. Тому країни мають підтримувати одна одну.