Держсекретар США зазначив, що фінансування потреб України важливе як з боку США, так і з боку партнерів по Альянсу. Про це він сказав під час пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, інформує 24 Канал.

Дивіться також Британія хотіла надати Україні снаряди, виготовлені в Японії: WSJ про те, чому план не спрацював

США бачать наслідки припинення допомоги Україні

Наразі у нас закінчилась допомога, яку ми надавали Україні, і ми навіть бачимо деякі свідчення того, що це означає на полі бою,
– підкреслив Блінкен.

Він наголосив, що поточне фінансування потреб України важливе як з боку США, так і з боку партнерів по НАТО.

За словами Блінкена, той факт, що витрати на допомогу Україні розподіляються між усіма союзниками, має стати чітким посланням Конгресу США, який має схвалити додатковий запит на фінансування.

"Але так само, якщо Сполучені Штати не виконають наших зобов'язань, то це ускладнить європейцям та іншим країнам можливість продовжувати робити те, що вони вже роблять... Дуже важливо, щоб ми виконували наші зобов'язання", – зазначив держсекретар.

Блінкен висловив переконання, що союзники США по всьому світу "продовжуватимуть робити те, що вони роблять", а у Конгресі збережеться двопартійна підтримка Києва. Він зауважив, що "давайте подивимося, що буде найближчими днями та тижнями, як все це буде просуватися, адже іншого чарівного горщика з грошима немає".

За словами Блінкена, схвалення підтримки України найближчим часом є життєво важливим.

Допомога Україні: що відомо

  • Раніше очільник українського МЗС Дмитро Кулеба висловив впевненість у тому, що Конгрес США схвалить додаткове фінансування для України попри розбіжності представників двох партій у питанні міграції.
  • Перед цим в США зазначили про те, що варто якомога швидше ухвалити рішення про допомогу Україні, оскільки наступні кілька місяців будуть критичними.
  • Нещодавно стало відомо, що сенатори США дійшли домовленості щодо угоди про кордон. Лідери обох партій у Сенаті сподіваються укласти угоду, розблокувавши тим самим надання допомоги Україні.