Про це 24 Каналу сказав політолог Андрій Вігірінський. Він наголосив, що для України єдиний прийнятний варіант – це щоб ні Росія, ні Білорусь, ні потенційно Іран не були допущені до Олімпійський ігор.

До теми Зеленський закликав партнерів не допустити російських спортсменів на Олімпіаду

Цікавий варіант для вирішення ситуації

Вігірінський припустив, що треба посилити одну схему – перед тим, як допускати Росія та Білорусь до участі в Олімпіаді – перевірити кожного "нейтрального" спортсмена питанням, чий Крим:

  • ті, хто скаже, що Крим – український, не повернуться в Росію, а залишаться жити у Франції і будуть виступати під прапором цієї країни,
  • а ті, що скажуть, що Крим – російський, не будуть приймати участі в Олімпіад, адже публічно не пройшли "тест".

"Але це наші бажання, європейці на таке не підуть, а Україні загострювати стосунки з іншими країнами через це не варто", – вважає він.

Політолог додав, що пропозиція "нейтрального" прапора теж не працює. Адже кожна особа є громадянином певної країни, і якщо вона бере участь в Олімпіаді навіть під "нейтральним" прапором, вона залишаться представником цієї країни.

Україна вимагає заборонити Росії та Білорусі участь

За його словами, Україна намагається цього досягти і схиляє на свій бік партнерів.

Наші союзники на це реагують по-різному… Має бути справді бойкот від тих країн, які підтримують Україну та нашу позицію щодо неможливості участі російських та білоруських спортсменів у змаганнях,
– заявив Вігірінський.

Він зазначає, якщо Міжнародний олімпійський комітет їх таки допустить, то має отримати зворотну реакцію – щоб участі, наприклад, не приймали представники США. "І таких країн має бути декілька, лише тоді МОК буде розуміти, що практика заохочування агресора через "нейтральні прапори" є шкідливою", – сказав політолог.

На його думку, треба щоб будь-які країни знали, що якщо ти починаєш війну – один з наслідків, що твої спортсмени не будуть приймати участі в Олімпіаді.

Він наголосив, що вимога України полягає в недопуску росіян та білорусів до змагань.

Колись був схожий випадок, тоді був бойкот, але це не змінило ситуації. Тож, зараз виглядає, що ми вимагаємо того, що в кінцевому результаті не приведе до адекватного результату,
– вважає Вігірінський.

Політолог запевнив, що якщо хтось з країн "Рамштайну" не захоче бойкотувати участь Росії та Білорусі, ми ж не зможемо припинити приймати від них зброю.

"Так, нам потрібно піднімати рішення про недопуск російських спортсменів, але рішення вже прийняте", – додав він.

Вігірінський прокоментував допуск Росії і Білорусі до Олімпіади: відео

Яка позиція МОН щодо участі росіян та білорусів в Олімпіаді

  • З початком повномасштабної війни МОК засудив вторгнення Росії. Організація рекомендувала федераціям не допускати до змагань спортсменів з Росії та Білорусі, але вони мають право самостійно вирішувати це питання.
  • МОК наклав заборону на прапори, гімни, кольори чи будь-які інші символи країн-терористок на спортивних заходах.
  • Але щодо Олімпіади-2024 – МОК збирається дозволити спортсменам з Росії та Білорусі брати участь як "нейтральні атлети", які жодним чином не представляють свою державу.
  • До того ж, всі заявки атлетів з Росії та Білорусі проходитимуть індивідуальну ретельну перевірку.