Наслідки атаки безпілотників ГУР по російській радіолокаційної станції, що була здійснена пізно увечері 26 травня, видно на супутникових фото, які зробив супутник Planet Labs.

Дивіться також Які дрони може отримати Україна від партнерів в межах коаліції дронів

На знімках видно ймовірні сліди від пожежі

На знімку за 27 травня видно, що на території РЛС з’явились темні плями, а на знімках за 26 травня їх ще не було. Ймовірно, що це – сліди пожежі внаслідок влучання безпілотників.

Втім, роздільна здатність фото не дозволяє оцінити, наскільки серйозними є ураження станції.

Додамо, що "Воронеж-М" – радіолокаційна станція нового покоління. Вона є частиною російських стаціонарних надгоризонтних РЛС великої дальності, які виявляють космічні та аеродинамічні об'єкти, а також балістичні та крилаті ракети. Вона має дальність виявлення цілей до 6 тисяч кілометрів. Введена станція в експлуатацію була зовсім нещодавно – у 2017 році.

Джерела 24 Каналу розповіли, що удар по "Воронеж-М" – це новий рекорд українського БПЛА. Вперше наші безпілотники атакували ціль на відстані у понад 1800 кілометрів.

Супутник Planet Labs зафіксував наслідки атаки по РЛС "Воронеж-М" в Орську / Фото "Радіо Свобода"

Раніше українські дрони пошкодили також РЛС "Воронеж-ДМ"

  • Російські ЗМІ повідомляли, що у четвер 23 травня 2024 року безпілотники пошкодили РЛС "Воронеж-ДМ" в Краснодарському краї. Від удару спалахнула пожежа та були пошкоджені антени радіолокатора та адмінбудівель.
  • РЛС "Воронеж-ДМ" є частиною російської системи раннього попередження про ракетний удар та здатна виявляти цілі на відстані до 6000 км. Уражена РЛС частково перекриває зону над тимчасово окупованим Кримом.
  • Загалом у Росії розміщено щонайменше 10 загоризонтних РЛС "Воронеж". Дві з них уже зазнали пошкоджень.