Як зазначає видання "Электовести" з посиланням на прес-службу ДТЕК, прогнозна ОРЦ встановлюється регулятором — Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) — без будь-якої затвердженої методики або правил. Непрозоре визначення прогнозної ОРЦ дестабілізує роботу енергосистеми і ставить під загрозу підготовку до опалювального сезону.

"ДТЕК виступає за прозорі та ринкові механізми визначення цін і тарифів на ринку електроенергії. Учасники ринку вправі знати, на підставі чого НКРЕКП щомісяця встановлює прогнозну ОРЦ, яка є ключовим індикатором для прогнозного балансу енергосистеми України. Без балансу учасники ринку не можуть нормально планувати свою діяльність і забезпечувати стабільну роботу енергосистеми. Це питання особливо актуальне сьогодні, коли тариф на електроенергію для теплових станцій навіть на 85% не покриває собівартість її виробництва, а збитки українських ТЕС у першому півріччі перевищили 3 мільярди гривень. У таких умовах електростанції не можуть нормально проводити ремонти, накопичувати вугілля і повноцінно готуватися до зими. Тарифна політика регулятора фактично призводить до руйнування вітчизняної теплової генерації та вугільної галузі напередодні опалювального сезону", — сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

"Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачає кілька принципів регулювання цін на електроенергію: визначеності, прозорості, пропорційності і недискримінаційності. Якщо ціна, за якою продається електроенергія на внутрішньому ринку, регулюється, то країна-учасниця Угоди повинна забезпечити опублікування методології, за якою ця ціна розраховується, причому ще до вступу самої ціни в силу", — прокоментував Сергій Піонтковський, керуючий партнер міжнародної юридичної компанії Baker & McKenzie.

Нагадаємо, що 24 червня 2015 року ДТЕК вже звертався в АМКУ із заявою про проведення розслідування на ринку виробництва електроенергії.